By pomóc seniorom. Nowa inicjatywa w Olsztynie

2018-08-03 09:00:00 (ost. akt: 2018-08-06 08:25:36)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

— Jesteśmy na etapie uruchamiania działalności związanej z opieką niemedyczną seniorów — mówią pomysłodawcy Marcin Chojecki i Kamil Patrejko . — Zauważyliśmy, że na rynku, przynajmniej olsztyńskim, istnieje luka w doraźnej obsłudze ludzi starszych i to my postanowiliśmy ją wypełnić.
— Swojej oferty nie kierujemy do klientów pragnących zapewnić ludziom starszym pełną, kompleksową opiekę, która miesięcznie kosztuje minimum 2000 zł. Nasza propozycja skierowana jest raczej do osób, które chcą swoim rodzicom lub dziadkom zapewnić opiekę doraźną i interwencyjną, w wymiarze maksymalnie 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Innymi słowy, pragniemy pomóc seniorom, którzy wciąż są na tyle samodzielni, by funkcjonować we własnym mieszkaniu, ale z drugiej strony — ciężko im już chodzić i dźwigać zakupy, wykonywać poważniejsze prace domowe lub opiekować się psem lub kotem, a czasem potrzebują pomocy choćby w umówieniu się na wizytę do lekarza i mają problemy z dotarciem do przychodni. Tym samym jesteśmy w stanie, w zależności od indywidualnych potrzeb, wykonać usługę za mniej więcej 20-25% ceny kompleksowej opieki. Klient płaci za tyle godzin opieki ile jej konkretnie potrzebuje. Do tej pory musiał skorzystać z pełnej i codziennej usługi za przynajmniej 2000 zł bądź całkowicie z niej zrezygnować, ponieważ nie było go stać na taki comiesięczny wydatek. Nasza usługa zatem jest po prostu szyta na miarę — śmieją się pomysłodawcy.


— Planujemy 2 lub 3 pakiety godzinowe w wymiarze 15, 20 lub 25 godzin miesięcznie. Co do zakresu czynności opiekuńczych do wyboru będą dwa pakiety. „Asystent” — czyli czynności najprostsze: przygotowanie pościeli i ubrania, pomoc przy poruszaniu się, spacer, realizacja recept czy wykonywanie drobnych zakupów. Drugi pakiet, "Opiekun" będzie już obejmował takie czynności jak toaleta ciała, podawanie jedzenia i pojenie, podawanie leków. Pakiet „Asystent” będzie nieco tańszy od „Opiekuna” . Nasz klient będzie mógł wybierać między pakietami i łączyć je. Na naszej stronie internetowej, nad którą właśnie pracujemy, dostępny będzie konfigurator pakietów. Klient będzie mógł kupić wybraną liczbę godzin tylko z jednego pakietu, ale będzie mógł także wykupić w danym miesiącu przykładowo 20 godzin usługi łączonej, z czego na przykład 5 wybierze z pakietu „Asystent”, a 15 z pakietu „Opiekun”. Wtedy konfigurator obliczy mu cenę indywidualnie, według stawki godzinowej, ponieważ stawka pracy opiekuna będzie nieco wyższa niż asystenta.


— Spodziewamy się, że w większości naszymi klientami będą dzieci i wnuki seniorów — dlatego na naszej stronie internetowej będzie możliwość dokonywania płatności online za wybrane pakiety, tym samym będziemy w stanie zapewnić szybkie przyjęcie zlecenia wykonania usługi w miejscu zamieszkania seniora.

— Osoby zainteresowane skorzystaniem z naszej usługi zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 508 457 959 lub mailem kontakt.senior@gmail.com