Udany sparing Startu Nidzica

2018-07-18 21:12:53(ost. akt: 2018-07-18 21:57:29)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W środę (18 lipca) w meczu sparingowym Start Nidzica wygrał na własnym stadionie z MKS Działdowo 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Przygotowujący się do rozgrywek rundy jesiennej Ligi Okręgowej piłkarze Startu Nidzica wygrali na własnym stadionie z MKS Działdowo 4:1.

Sparingowy rywal Startu zespół MKS Działdowo to nowo powstały zespół który rozpoczyna rozgrywki od B klasy. Trenerzy obydwóch drużyn ustali że mecz odbędzie się w wymiarze 3x30 minut

Start Nidzica mecz sparingowy rozpoczął w zestawieniu: Bruzda, Karwacki, Płatek, Godlewski, Michalski, Bróździński, K.Rzepczyński, Walkiewicz, Zaręba, Wawrzyniak, Wiński. Na zmiany wchodzili Rutkowski, Jaroszewski, Roczeń, Gamański, Powirski, Zasadzki i Pisarewicz.

W składzie Startu Nidzica zagrali po kilkuletniej przerwie a ostatnio grający w Orle Janowiec Kościelny Rafał Wawrzyniak i Kamil Rutkowski. Do zespołu powrócił również Kuba Wenta nieobecny na meczu sparingowym.

Gospodarze kontrolowali mecz i zasłużenie wygrali z rywalem z Działdowa. Wynik otworzył w 20 minucie Dominik Bróździński wykorzystując podanie od Grzesia Walkiewicza i wychodząc na czystą pozycję sprytnie umieścił piłkę w siatce rywala.

Kolejne dwa gole dla gospodarzy padły po błędach działdowskiej defensywy. Na 2:0 w zamieszaniu podbramkowym w 43 minucie bramkę zdobył Kamil Michalski. W tej samej części gry trzeciego gola dla gospodarzy ponownie zdobywa Dominik Bróździński.

W trzeciej odsłonie spotkania goście z Działdowa śmielej atakowali na bramkę Startu efektem czego był ładny gol napastnika zespołu gości. Wynik spotkania na 4:1 dla gospodarzy ustalił w 87 Łukasz Pisarewicz który popisał się efektowną główką. Spora zasługa w zdobyciu tej bramki to dobra gra prawoskrzydłowego Sebastiana Płatka który wymanewrował pod rząd kilku obrońców Działdowa i dośrodkował wprost na głowę Łukasza Pisarewicza.

Start Nidzica 4x w tygodniu trenuje przed zbliżającym się nowym sezonem. W najbliższą niedzielę nasz zespól wyjeżdża do Wielbarka na turniej, a za tydzień w środę rozegra kolejny swój mecz sparingowy tym razem w Różnowie.

Mocno trenujemy, mamy fajny zespół. Najważniejsze że jest chęć do gry. Jest jeszcze trochę błędów w naszej grze które trzeba poprawić. Wyszliśmy dziś niepełnym składem, a co niektórzy grali potencjalnie nie na swoich pozycjach. Mamy jeszcze 4 tygodnie do rozpoczęcia ligi i w dalszym ciągu będziemy szlifować formę - powiedział po zakończonym spotkaniu trener Startu Nidzica Bartosz Kruschel