Osiedle AURORA — komfortowe mieszkania w korzystnej cenie

2018-07-09 07:30:00 (ost. akt: 2019-08-02 15:46:49)   Artykuł sponsorowany
Osiedle Aurora

Osiedle Aurora

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Połączenie widoku na największy park miejski w Olsztynie z wygodą i bliskością placówek usługowych, medycznych i szkolnych? Na rynku nieruchomości pojawiła się nowa inwestycja: osiedle Aurora.
— Po pierwszej wizycie na Nagórkach, oglądając działkę pod budowę nieruchomości już wiedzieliśmy, że chcemy podzielić się tymi widokami z innymi mieszkańcami Olsztyna. Nasłonecznione miejsce, cisza i sąsiedztwo największego miejskiego parku to idealny punkt do zamieszkania. Naszym celem stało się stworzenie wyjątkowego miejsca, które sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, a jednocześnie jego cena będzie przystępna. Połączyliśmy to z pracą doświadczonego zespołu i dbałością o każdy szczegół, co zaowocowało stworzeniem projektu wyjątkowego, prestiżowego i komfortowego osiedla Aurora — mówi Anna Wolff, wiceprezes Zarządu ds. projektów.
Aurora — w centrum życia

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze mieszkania odgrywa lokalizacja. W ubiegłym roku portal Otodom przeprowadził ranking na najlepszą do mieszkania dzielnicę Olsztyna. Mieszkańcy poszczególnych rejonów wypowiedzieli się na temat czynników wpływających na jakość codziennego życia. W rywalizacji zdecydowanie wygrały Nagórki, które są bezpieczne, zadbane i bogate w tereny zielone. Okolica posiada pełną bazę handlowo-usługową i szkoły zapewniające każdy etap edukacji. Nagórki są dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami miasta, a niebawem powstanie na nich dodatkowa linia tramwajowa. Jest tu wiele miejsc do spędzania wolnego czasu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. — Te wszystkie czynniki zdecydowały o wyborze naszej lokalizacji. Łączymy niezaprzeczalne zalety Nagórek, jednocześnie odsuwając się od ruchliwych ulic i miejskiego zgiełku. Wybraliśmy cichą i słoneczną okolicę, która mimo wszystko tkwi w centrum codziennego życia. Stawiamy na komfort mieszkańców i dodajemy piękny widok na park i panoramę miasta — mówi Anna Wolff.

Podwyższamy olsztyńskie standardy

Kupno odpowiedniego mieszkania to nie lada wyzwanie. Rynek jest nasycony wieloma inwestycjami, dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące zarówno samego mieszkania, jak i jego bezpośredniego otoczenia. — Doskonale wiemy, że liczba metrów nie zawsze oznacza funkcjonalność. Naszym ważnym atutem są przemyślane rozkłady pomieszczeń i brak dodawania zbędnego metrażu. Dzięki temu proponujemy klientom funkcjonalne mieszkanie w przystępnej cenie — mówi Anna Wolff.

Oferta Aurory to mieszkania o powierzchni od 26 do 99 metrów kw. z możliwością powiększenia oraz apartamenty usytuowane na dwóch najwyższych kondygnacjach budynków. Każde wyposażone zostało w przestronny balkon, taras lub prywatny ogródek. Ponadnormatywna wysokość mieszkań (2,7-3 m) pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni oraz daje poczucie przestronności nawet w najmniejszych mieszkaniach. Deweloper zastosował również większe okna, aby wykorzystać wyjątkowe nasłonecznienie działki i zapewnić lepszy widok na park. Trzyszybowe okna, antywłamaniowe drzwi wejściowe o wysokiej izolacji akustycznej oraz monitoring osiedla zapewnią ciszę i bezpieczeństwo. W halach garażowych przygotowano komórki lokatorskie oraz osobne rowerownie ze stacjami naprawczymi. Przyszli mieszkańcy będą mogli kupić miejsce parkingowe w garażu podziemnym, wokół budynku lub korzystać z miejsc ogólnodostępnych. Teren osiedla został zaprojektowany przez architekta krajobrazu, który wkomponował bezpieczną dla dzieci roślinność, plac zabaw oraz zewnętrzną siłownię.

Nieodpłatne projekty wykończenia mieszkań oraz specjalne rabaty na materiały

Tego na olsztyńskim rynku nieruchomości jeszcze nie było. Oprócz wysokiego standardu mieszkań deweloper wychodzi naprzeciw nowym lokatorom, oferując nieodpłatną pomoc w aranżacji wnętrza. — Doskonale wiemy, że kupno mieszkania to dopiero początek. Chcąc ułatwić naszym nowym mieszkańcom urządzenie się w nowym domu, do wybranych mieszkań oferujemy nieodpłatnie projekt wykończenia mieszkania wraz z kosztorysem i wizualizacją przygotowaną przez architektów wnętrz — mówi Milena Łebkowska, manager biura sprzedaży.

Obrazek w tresci

Niewątpliwie jest to ogromna pomoc i wartość dodana osiedla. Nie każdy ma ochotę głowić się nad wykończeniem mieszkania. Indywidualne projekty wnętrz to z kolei koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowo jest to proces bardzo czasochłonny. Nowi lokatorzy otrzymają szczegółową listę zakupów i wizualizację wykończenia, które pozwolą na dokładne odtworzenie projektu. Decydując się na mieszkanie, od razu będzie wiadomo, jaką kwotę przygotować na jego wykończenie.

Doświadczeni projektanci i rzetelny wykonawca

— W przypadku Aurory dbałość o bezpieczeństwo zaczęło się już na etapie projektu. — Nasz wybór padł na biuro projektowe Architekci Deja. To lokalna firma, współpracująca z olsztyńskimi projektantami, którzy doskonale znają Olsztyn i rozumieją potrzeby jego mieszkańców — wyjaśnia Piotr Hałacz, wiceprezes Zarządu Ippon Barcza sp. z o.o. — Drugim ważnym aspektem jest generalny wykonawca. I tu znowu postawiliśmy na jakość. Spośród kilku naprawdę świetnych propozycji wybraliśmy olsztyńską Przemysłówkę Holding. To również bardzo doświadczona, ceniona firma. Jej klasę potwierdzają przyznane przez środowiska branżowe nagrody, choćby w konkursie Budowa Roku. Przemysłówka gwarantuje rzetelność i fachowość wykonawstwa. Wystarczy wspomnieć, że standardy realizacji odbywają się w systemie zarządzania jakością oraz systemie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy ISO 9001:2008 — wyjaśnia wiceprezes Hałacz.

Nadzór techniczny gwarancją sukcesu

Projekt, generalny wykonawca i podwykonawcy to podstawa sukcesu. Jednak jego końcowym gwarantem jest szczegółowy nadzór wykonawczy. — Wprowadziliśmy na budowie rozszerzony nadzór bezpośredni i standaryzację — wyjaśnia wiceprezes Hałacz. — Nad przebiegiem prac czuwają dyrektor kontraktu, kierownik budowy i trzech inżynierów technicznych odpowiedzialnych za dane odcinki robót oraz oczywiście kierownicy poszczególnych robót branżowych. Wprowadzony jest stały odbiór techniczny nadzoru inwestorskiego dla wszystkich faz realizacji. Gwarantuje to jakość i terminowości realizacji robót — dodaje Hałacz.

Nowoczesne technologie i najlepszej jakości materiały

Układ konstrukcyjny i zastosowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że konstrukcja budynków jest maksymalnie spięta i tworzy wręcz monolityczną bryłę. Zespolone, żelbetowe stropy i mury z systemowych bloczków wapienno-piaskowych eliminują pojawianie się spękań.

Kluczowym aspektem przy powstawaniu osiedla Aurora są komponenty, materiały i urządzenia spełniające wysokie standardy, zgodne z europejskimi aprobatami technicznymi.

Wszelkie starania mają na celu zapewnienie jak największego komfortu przyszłym mieszkańcom osiedla. W tym celu w budynkach zastosowano m.in. ponadnormatywną izolacyjność międzystropową, styropian o podwyższonych parametrach akustycznych, izolację dwuwarstwową, która eliminuje mostki akustyczne. Te wszystkie elementy dają efekt niespotykanego jak dotąd wyciszenia. Mostki termiczne zostały całkowicie wyeliminowane, m.in. za sprawą zastosowania systemowych łączników balkonowych, które znajdziemy w połączeniach wsporczych konstrukcji i balkonów ze stropem. Zastosowana technologia chroni przed stratami ciepła, eliminuje możliwość wnikania do mieszkań wody oraz powstawania zawilgoceń. W połączeniu z wentylacją budynek nie jest narażony na odpadanie tynków czy rozwój groźnych dla zdrowia grzybów i pleśni.

Zabezpieczenie przed wnikaniem wody

Olsztyn to bardzo atrakcyjne miejsce do życia, przede wszystkim ze względu na dużą liczbę okolicznych jezior. Poziom wód staje się jednak problematyczny podczas realizacji inwestycji mieszkaniowych. Mankamentem stają się wody podskórne. Źle zaizolowane budynki borykają się z przeciekami, które są szczególnie uciążliwe po ulewnych deszczach. W Aurorze wyeliminowaliśmy ten problem. Szczelność naszych izolacji gwarantują wysokospecjalistyczne bezszwowe izolacje przeciwwodne ścian piwnic oraz instalacja drenażowa. Nowością jest zastosowanie na dziedzińcach przeciwkorzennych izolacji o najwyższych parametrach wytrzymałościowych.

Rodzinne osiedle bez barier

Projektanci osiedla pamiętali też o osobach niepełnosprawnych. Usunięto wszelkie bariery architektoniczne, zaprojektowano duże, szerokie windy, komfortowe podjazdy dla wózków i rowerów. Osiedle projektowane było z myślą o rodzinach, aby zapewnić im komfortowe, funkcjonalne mieszkania w otoczeniu zieleni, jednocześnie z dostępem do wszystkich niezbędnych do codziennego życia miejsc: przedszkoli, szkół, parku, placów zabaw, sklepów, kina czy też siłowni. Aurora to idealne połączenie bliskości natury, parku i ciszy, ponieważ jest położona wystarczająco daleko od głośnych i ruchliwych ulic.

Jeżeli zależy Ci na mieszkaniu o wysokim standardzie w korzystnej cenie — zajrzyj na stronę www.aurora.olsztyn.pl lub odwiedź biuro sprzedaży, które znajduje się obok placu budowy, przy ulicy Barcza 50 w Olsztynie.

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, w soboty — 10-14, tel.: 724 22 23 23, mail: mieszkania@aurora.olsztyn.pl

Obrazek w tresci