Studenci UWM na schodach do sukcesu

2018-06-29 12:30:00(ost. akt: 2018-06-29 12:37:14)
Podczas uroczystości w Starek Kotłowni byli studenci, pracownicy UW i fabryki MIchelin

Podczas uroczystości w Starek Kotłowni byli studenci, pracownicy UW i fabryki MIchelin

Autor zdjęcia: Przemek Getka

Projekt został nazwany studia dualne. UWM jest pierwszym uniwersytetem w Polsce, który realizuje taki typ kształcenia, łączący teoretyczne studia z praktycznymi zajęciami. Jego uczestnicy otrzymają także stypendia.
Listy nominacyjne od Agaty Trzcianowskiej, dyrektor personelu fabryki Michelin oraz prof. Jerzego Przyborowskiego, prorektora UWM ds kształcenia i studentów odebrała piątka z szóstki młodych ludzi, którzy zakwalifikowali się do projektu i w październiku rozpoczną studia dualne.

Byli to Kinga Komor i Wojciech Kwiatek z zarządzania i inżynierii produkcji oraz Jakub Gołębiewski, Radosław Rejniak i Damian Łakomy z mechaniki i budowy maszyn. 

Studenci przeszli specjalną rekrutacją. — Moim zadaniem była organizacja pracy w biurze i przygotowanie bazy dla klientów — powiedziała nam Kinga Komor. — Kształcenie dualne jest szansą na zdobycie doświadczenia i gwarancją pracy. 

— Współpracujemy z UWM od lat, ale pierwszy współorganizujemy taki projekt jak kształcenie dualne — mówiła Agata Trzcianowska. — W jego realizację zaangażowało się wielu pracowników, przede wszystkim serwisu personalnego fabryki, w tym działu rekrutacji, kierowanego przez Katarzynę Dalbę. Zapewniam studentów, że nie będzie nudno. Michelin, mimo że w Olsztynie zatrudnia prawie 5 tys. osób, ma 69 fabryk na świecie i jest obecny w 117 krajach, pozostaje firmą rodzinną, gdzie bardzo ważne są kontakty międzyludzkie. 

Damian Banaczek, kierownik biura konstrukcyjnego Michelin pochwalił studentów za dobry wynik rekrutacji i otwarte umysły. — Do kariery nie jedzie się windą — podkreślił. — Do sukcesu prowadzą schody i wy je macie przed sobą. 


MZG

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci