[CZYTELNICY LISTY PISZĄ]: Ulica jak autostrada

2018-06-03 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-03 12:37:10)
WASZYM ZDANIEM\\\ Co Was cieszy, a co denerwuje? Rubryka "Czytelnicy listy piszą" jest do Waszej dyspozycji. Piszcie do nas: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
Do redakcji Węgorzewskiego Tygodnia napisali zdesperowani mieszkańcy ulicy Witosa w Węgorzewie. Jak podkreślają, odkąd droga przy ich domach stała się polem do wątpliwego popisu dla piratów drogowych, ich życie stało się nieznośne i po prostu – niebezpieczne. Jak podkreślają Czytelnicy, przy ulicy tej mieszkają zarówno ludzie starsi, schorowani, jak i młodzi z malutkimi dziećmi. Tymczasem przy ulicy nie ma chodników, a sama ulica jest wąska.

— Nie przeszkadza to jednak jeździć kierowcom jak po autostradzie — podkreślają autorzy listu do redakcji Węgorzewskiego Tygodnia. — Kiedyś było tu spokojnie, ludzie chodzili ulicą, niczego się nie obawiając, teraz odskakują, gdy nadjeżdża samochód. Znak z ograniczeniem prędkości do 30 km/h nikogo tu nie obowiązuje.
Mieszkańcy zaznaczają, że sprawa była zgłaszana na Krajowej Mapie Zagrożeń i mimo patroli policyjnych nie zmienia się zupełnie nic. Węgorzewscy stróże prawa podkreślają, że każde zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jest przez nich weryfikowane.

— W przypadku potwierdzenia takiej informacji podjęte są działania mające na celu wyeliminowanie uciążliwego dla mieszkańców zjawiska — informuje st. asp. Grażyna Magiera, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Węgorzewie. — W przypadku ulicy Witosa nie potwierdziliśmy tego zgłoszenia. Zły stan nawierzchni drogi uniemożliwia kierującym przekroczenia dozwolonej prędkości w tym miejscu. Pomimo tego wskazany rejon jest w dalszym ciągu monitorowany przez policjantów.

— Jak widać nie wystarczy policyjny patrol — załamuje ręce jeden z mieszkańców. — Jeżeli nie pojawią się tu progi zwalniające, problem nie zniknie. Wjeżdżają tu samochody dostawcze, ciężkie sprzęty, maszyny rolnicze, busy, a nawet tiry. Nawierzchnia woła o pomstę do nieba, dziura goni dziurę, kilka razy mało nie skręciłem nogi idąc wieczorem do domu. Co roku sposób na to jest ten sam: łatanie dziur, czyli rozwiązanie chwilowe. Przecież wiadomo, że ciężkie samochody rozjeżdżą to w kilka miesięcy. Jako mieszkańcy czujemy się bezradni i zagrożeni. Starsze osoby boją się wychodzić z domu, a rodzice martwią się o swoje dzieci. Tak się nie da żyć! Czy doczekamy się progów zwalniających i znaku, który wykluczy tak ciężkie i wielkie samochody z tak wąskiej ulicy? Czy w końcu będzie tu bezpiecznie? — pyta właściciel jednej z posesji przy Witosa.

Jak dowiadujemy się w węgorzewskim magistracie, gmina tę drogę przejęła od powiatu 1 stycznia 2017 roku i od tej daty ulica ma status drogi gminnej. Robert Kozian, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Węgorzewo podkreśla, że ratusz widząc potrzebę dokonania modernizacji ulicy Witosa, w 2018 roku w budżecie gminy wprowadził zadanie związane z przebudową tej drogi, jak również ulic: Mazurskiej, Warmińskiej i Smętka.

— Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na przebudowę wymienionych ulic, w której zakres wchodzi: wymiana istniejącej nawierzchni jezdni i podbudów; wykonanie ciągów pieszych i zjazdów; budowę kanalizacji deszczowej do odprowadzenia wód opadowych i roztopowych z dróg; budowę oświetlenia drogowego na projektowanym odcinku z oprawami typu LED; budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami do granic działek, na całej długości ulicy Witosa oraz poprawę jakości oznakowania – wylicza urzędnik.
Urzędnik dodaje, że po opracowaniu dokumentacji następnym krokiem będzie budowa sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Witosa, którą władze miasta chcą wykonać jeszcze w tym roku.

— Do czasu wykonania przebudowy ulic, będą one podlegały bieżącej konserwacji, poprzez łatanie ubytków w nawierzchni — zapewnia naczelnik. — Montaż progów zwalniających na tym etapie byłby niegospodarnością, ponieważ przy przebudowie musiałby zostać zdemontowane — stwierdza.
(raz)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. węgorz #2513424 | 94.254.*.* 4 cze 2018 21:14

  na ulicy Zielonej nie jeżdżą szybko samochody, ale na wniosek taki miał kaprys jeden z mieszkańców, zresztą kumpel burmistrza założono 2x progi zwalniające , jak się ma kolesiostwo w ratuszu to można wszystko.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jam #2513375 | 217.99.*.* 4 cze 2018 20:23

   nie wiem poco komu progi zwalniające sami sobie psujemy komfort jazdy (sami sobie mowa o klasie biedniejszego człowieka ) klasa bogatsza albo tacy co maja warsztat naprawczy mowa tez o pracownikach warsztatów przejeżdża próg jakby go tam w ogóle nie było a ty biedaku chcesz próg można powiedzieć dla siebie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Oloui #2512897 | 37.47.*.* 4 cze 2018 04:51

    A ul. B.Prusa jak wygląda przy LO i nikogo to nie obchodzi.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Lamencie #2512815 | 37.47.*.* 3 cze 2018 21:55

     Siedzisz na wysokim urzędzie a czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

     Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

    2. do lamenta #2512718 | 185.220.*.* 3 cze 2018 19:35

     /// Do redakcji Węgorzewskiego Tygodnia napisali zdesperowani mieszkańcy ulicy Witosa w Węgorzewie. Jak podkreślają, odkąd droga przy ich domach stała się polem do wątpliwego popisu dla piratów drogowych/// Widzisz tłuku, nawet nie przeczytałeś artykułu czego dotyczy, ale odrazu szukasz spisku. Ja pierniczę jacy debile tu się udzielają

     Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (6)