To strzelanie "Zaruszczaki" zapamiętają na długo

2018-05-26 16:00:00 (ost. akt: 2018-05-26 09:36:18)

Autor zdjęcia: Archiwum LO Węgorzewo

18 maja uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowym odbyli historyczne, bo pierwsze strzelanie amunicją ostrą i sportową na strzelnicy wojskowej.
— Pomimo niesprzyjających warunków uczniowie, pod czujnym okiem żołnierzy zawodowych z jednostki 11. Mazurskiego Pułku Artylerii współpracującej z naszą szkołą, odbyli dwa strzelania: z pistoletu wojskowego P-83 (postawa stojąca) i broni sportowej kbks-u (postawa leżąca) — stwierdza Paweł Kraśniewski, nauczyciel zajęć wojskowych w węgorzewskim LO. — Z naszą jednostką wojskową współpracujemy już od roku szkolnego 2009/2010, ale strzelanie amunicją ostrą odbyliśmy po raz pierwszy, więc obecne klasy wojskowe tworzą historię naszej szkoły.

Uczniowie potwierdzili swoje bardzo duże umiejętności strzeleckie, niejednokrotnie trafiając w dziesiątkę. Umiejętności strzeleckie szlifują pilnie na zajęciach wojskowych oraz na zajęciach pozalekcyjnych w sekcji strzeleckiej działającej w szkole.
— Żołnierze bardzo fachowo podeszli do strzelania. Nauczyli nas podstawowych zasad obchodzenia się z bronią ostrą. Bardzo fajnie byłoby ponowne zorganizowanie strzelania, ponieważ jest to również czas, w którym klasy mundurowe mogą się lepiej zintegrować — mówi Wiktoria Zborowska, uczennica klasy 2 d.
Natomiast Kamila Kułaga, uczennica klasy 1 d dodaje

— Zajęcia były fajne. Mieliśmy możliwość postrzelać z „poważniejszej” broni niż pneumatyczna, więc wrażenia były ogromne. Wyniki jak na pierwszy raz były całkiem niezłe. Pogoda nie dopisała ale nie było aż tak źle. Czekam na więcej takich zajęć.
— Wysokimi umiejętnościami strzeleckimi wykazali się: Marcin Popławski, Martyna Pacewicz, Sara Stadnyk, Karolina Rutkowska, Aleksandra Pieniak, Kamila Kułaga, Wiktoria Zborowska, Aleksandra Wojtczuk, Wiktoria Dyk, Rozalia Krupka — swoich podopiecznych chwali Paweł Krasniewski — Serdecznie gratulujemy wytrwałości i celnego oka. Kolejny cykl strzelań nastąpi w kolejnych miesiącach w tym roku.
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij