Węgorzewscy policjanci rozmawiali z seniorami z Pozezdrza

2018-03-02 10:00:00(ost. akt: 2018-03-02 11:45:21)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Policjanci spotkali się z seniorami z Klubu Seniora. Funkcjonariusze rozmawiali o zagrożeniach związanych z oszustwami i wyłudzeniami.
Mundurowi rozmawiali między innymi o tym, jak nie dać się oszukać fałszywemu wnuczkowi czy policjantowi, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz w jaki sposób korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali wszystkim uczestnikom spotkania odblaski oraz ulotki informacyjne „Nie daj się nabrać”. Funkcjonariusze przypomnieli również zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Jednocześnie zachęcali do używania odblasków także w terenie zabudowanym zwłaszcza w porze jesienno-zimowej kiedy często widoczność jest znacznie ograniczona.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa zachęcali uczestników do korzystania z tego narzędzia. Seniorzy mogli zanotować numer telefonu do swojego dzielnicowego, a także zadać mu pytania i porozmawiać na nurtujące tematy. Takie spotkania są niezwykle ważne, a seniorzy bardzo poważnie podchodzą do tematu bezpieczeństwa. Dzięki edukacyjnym rozmowom uczestnicy umieją już zdalnie wskazać zagrożenia i z wiekszą ostrożnością poddchodzą do nieznajomych osób. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie policjanci rozdali wszystkim uczestnikom odblaskowe opaski oraz ulotki informacyjne „Nie daj się nabrać” przestrzegające przed najczęstszymi metodami oszustw. To była ciekawa lekcja, którą pozezdrzańscy seniorzy z pewnością zapamiętają na długo.
(red)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. des #2473616 | 83.6.*.* 29 mar 2018 12:08

    ale ubaw strasznie się napracowali a przestępcy sobie chodzą po ulicach

    odpowiedz na ten komentarz