457 tysięcy na modernizację drogi Harsz-Harsz Cegielnia

2018-02-23 12:00:00(ost. akt: 2018-02-22 14:30:14)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do treści

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do treści

Autor zdjęcia: pixabay.com

Mieszkańcy gminy Pozezdrze stworzyli petycję w sprawie zapobiegania wykluczeniu komunikacyjnemu północnych terenów Mazur. Za argumenty podali szereg zmian, jakie dokonały się w ostatnich 25 latach w tej okolicy.
Waldemar Ołyński wspólnie z samorządowcami z gminy Pozezdrze, oraz wójtem, zwrócili się w tej sprawie do posła, Wojciecha Kossakowskiego. Apelowali oni o pomoc i interwencję w sprawie modernizacji drogi gminnej na odcinku Harsz-Harsz Cegielnia. Według Ołyńskiego wymienione inwestycje są niezbędne ze względu na trudności komunikacyjne, które pojawiły się w związku z rozwojem turystyki, oraz bazy turystycznej w wymienionych miejscowościach.

— Za argumenty podaliśmy szereg zmian, jakie dokonały się w ostatnich 25 latach w tej okolicy. Była to między innymi zmiana sposobu przemieszczania się ludności, ogromne zainteresowanie wypoczynkiem i turystyką na Mazurach — tłumaczy Waldemar Ołyński. — Po dokładnej analizie argumentów za i przeciw realizacji projektu, zdecydowanie i wskazywaliśmy że wymienione potrzeby infrastrukturalne powinny być zrealizowane w możliwie najkrótszym okresie. Przemawiają za tym nie tylko względy społeczne, ale również gospodarcze — i dodaje. — Mieszkamy na terenach zaniedbanych infrastrukturalnie i gospodarczo, brakuje nam dróg o odpowiednich standardach, które umożliwiłyby racjonalny transport i inwestycje gospodarcze w naszym regionie, oraz rozwój turystyki ze względu na właściwości regionu.

Twórcy petycji uważają, że inwestycje tego rodzaju są konieczne w naszym regionie i muszą powstać w najkrótszym możliwym terminie. Efektem ich działań jest zatwierdzenie inwestycji wartej ponad 457 000 do realizacji w najbliższym czasie. Podkreślaja oni również, że nieoceniona okazała się praca samorządowców, sołtysów, radnych i społeczników.
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Qwerty #2463633 | 89.229.*.* 15 mar 2018 22:23

  Obietnice składane od lat, efektów 0.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. hp #2446857 | 94.254.*.* 23 lut 2018 13:17

  Ale jak w Pieczarki chca rozwinąć infrastruktualnie i gospodarczo to protesty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. xyz #2446851 | 31.135.*.* 23 lut 2018 13:09

   typowy artykuł przedwyborczy, wynoszenie w peany radnych i wójtów; wciąż ludzie zapominają, że płacą podatki i niestety, ale to obowiązek ustawowy samorządów, aby remontować drogi; w tym roku czeka nas jeszcze wiele przyjemnych informacji; na marginesie czy droga na tym odcinku nie należy do powiatu węgorzewskiego, który to jest powiatem tylko z nazwy?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz