Pożar pozbawił ich dachu nad głową

2018-01-05 13:43:30(ost. akt: 2018-01-09 10:33:54)
W wyniku pożaru spaleniu uległ cały dach budynku oraz zawalił się strop w jednym z pomieszczeń

W wyniku pożaru spaleniu uległ cały dach budynku oraz zawalił się strop w jednym z pomieszczeń

Autor zdjęcia: Monika Kacprzak

W czwartek, po godzinie 10.00 węgorzewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z domów w miejscowości Stręgiel. Walka z żywiołem trwała ponad 6 godzin. Spaleniu uległ cały dach budynku, zawalił się też strop w jednym z pomieszczeń. Na szczęście wszystkie osoby przebywające w budynku o własnych siłach opuściły go przed przybyciem strażaków.
— Na miejsce natychmiast zostały wysłane cztery zastępy z węgorzewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a w trakcie prowadzenia działań docierały na miejsce kolejne dysponowane zastępy z OSP Pozezdrze, OSP Perły, Wojskowej Straży Pożarnej — mówi st. asp. Tomasz Grunwald, oficer prasowy KP PSP w Węgorzewie. W momencie przyjazdu pierwszych zastępów większa część dachu objęta była pożarem.

Wszystkie osoby przebywające w budynku o własnych siłach opuściły go przed przybyciem strażaków.
— Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych z poziomu ziemi i jednego prądu z podnośnika, a w trakcie działań jeszcze jednego do wewnątrz — tłumaczy strażak.
Na miejsce pożaru przybył Komendant Powiatowy PSP w Węgorzewie mł. bryg. Paweł Mickiewicz oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i zarządzania kryzysowego.

Strażacy równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą prowadzili ewakuację mienia. — dodaje Tomasz Grunwald. — Po trwających ponad sześć godzin działaniach gaśniczych pożar został ugaszony.
W wyniku pożaru spaleniu uległ cały dach budynku oraz zawalił się strop w jednym z pomieszczeń. Łącznie w akcji brało udział 24 strażaków.

— To ogromna tragedia — mówi Paweł Kraśniewski, sołtys Stręgla. — Na razie czekamy na nadzór budowlany żeby ocenić stan budynku. Rodzina, która w wyniku pożaru straciła dach nad głową została zakwaterowana w lokalu zastępczym. Pierwsza pomoc sołecka już ruszyła. Dzieciom zostały dostarczone ubrania. Gdy tylko dowiemy się czego brakuje rodzinie, ruszymy z pomocą i zbiórką.

Więcej informacji podamy wkrótce.
(mk)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zazen #2433265 | 93.221.*.* 4 lut 2018 17:02

  Ty powienieneś beknąc za pisanie takich bzdur! BZDURĘ to napisałeś a Mieszkaniec napisał prawdę tyle tam stać nic nie uratować to zakrawa no właśnie na co?nawet drogę powiatową zablokowali bo nie potrafili normalnie stanąć

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2413796 | 83.17.*.* 9 sty 2018 14:49

  Współczuję to jest pocieszające, że ludzie są w stanie sobie pomóc tu nie trzeba komentować to bardzo nie zręczna sytuacja nikt nie chciał się by się znaleźć w podobnej sytuacji i dla mnie są takimi bohaterami ludzie którzy w sposób zwyczajny pomogą nie zależnie kim są?i jaki wykonują zawód?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #2411203 | 37.47.*.* 6 sty 2018 12:27

  Ktoś powinien się bliżej przyjrzeć akcji strażaków na to idą podatki, a cała akcja moim zdaniem nie przebiegła prawidłowo jak jest w tym artykule opisane i powinien ktoś za to beknąć.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mieszkanka Sołectwa #2410621 | 176.221.*.* 5 sty 2018 15:31

   Sprawnie zadziałała Gmina z tym mieszkaniem i GOPS. Brawo!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz