Wizyta w sejmie, spotkanie z panią poseł i pozdrowienia z mównicy

2018-01-04 10:00:00(ost. akt: 2018-01-03 14:02:55)
Uczniowie z Radziej mieli okazję obserwować obrady sejmu

Uczniowie z Radziej mieli okazję obserwować obrady sejmu

Autor zdjęcia: wt

Wizyta w Sejmie to niezapomniane wrażenia. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Radziejach, którzy poznali bliżej zasady jego funkcjonowania.
W grudniu, dzięki uprzejmości pani Urszuli Pasławskiej – poseł na Sejm RP VIII kadencji, uczniowie z klasy VII oraz II i III gimnazjum Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Radziejach udali się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Gdy młodzież dotarła do stolicy rozpoczęło się zwiedzanie. Pierwszym punktem było Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego. Tam uczniowie poznali bliżej historię ruchu ludowego w Polsce, biografie jego najwybitniejszych przedstawicieli oraz zgromadzone w obiekcie eksponaty.

Kolejną i najważniejszą częścią wyjazdu, była wizyta w Sejmie RP oraz spotkanie z posłanką Urszulą Pasławską. W trakcie wizyty w parlamencie uczestnicy wycieczki obserwowali obrady sejmu RP, zwiedzili jego budynek, w tym słynną salę kolumnową. Pani poseł osobiście oprowadziła młodzież po obiekcie, przedstawiła jego historię a także swoją drogę do polskiego parlamentu. Miłym akcentem było pozdrowienie grupy przez panią poseł z mównicy sejmowej. Do pozdrowień dołączył się przemawiający Jacek Protasiewicz z Unii Europejskich Demokratów.

Po spotkaniu, pani poseł zaprosiła uczestników wycieczki na obiad w jednej z sejmowych restauracji. Na zakończenie uczniowie w imieniu naszej szkolnej społeczności przekazali pocztówkę z życzeniami świątecznymi. Dzięki wycieczce uczniowie mieli możliwość zapoznania z funkcjonowaniem władzy ustawodawczej i uczestniczenia jako obserwatorzy w obradach sejmu. Za organizację wycieczki dziękujemy Gminie Węgorzewo i pracownikowi biura promocji – pani Barbarze Białobrzeskiej.
(SP w Radziejach)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciekawe zdjęcie #2409534 | 89.228.*.* 4 sty 2018 11:02

    Pełna sala posłów ? Ciężko pracują dla nas

    odpowiedz na ten komentarz