Górowo Iławeckie. Poszli z kolędą do placówki Straży Granicznej

2017-12-12 08:02:51(ost. akt: 2017-12-12 18:05:14)

Autor zdjęcia: BT

Miłą niespodziankę sprawili funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim rankiem 11 grudnia chórzyści z miejscowej szkoły podstawowej, pojawiając się w jej progach.
Dzieci, wraz ze swoim dyrygentem, p. Mironem Maciopą, przyszły do żołnierzy z niezwykłym, ale jak że miłym, upominkiem – wiązanką kolęd i świątecznych pieśni bożonarodzeniowych.

Miłych gości powitał komendant placówki ppłk Sławomir Ciok. W spotkaniu opłatkowym, prócz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych placówki uczestniczyli także: ksiądz kapelan Piotr Pysz, burmistrz Górowa Iław. p. Jacek Kostka, nadleśniczy Nadleśnictwa Górowo Iław. p. Ryszard Ziemblicki, prezes stowarzyszenia „Jesteśmy razem” p. Piotr Baczewski, dyrektorzy Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku p. Beata Wolska i p. Agnieszka Gorzycka, dyrektorzy szkoły podstawowej p. Dariusz Hawrylec i p. Mirosław Tchórz.

Kolędy, które zaprezentowały dzieci, wykonane z wielkim zaangażowaniem i pietyzmem, od razu wprowadziły w miły, odświętny nastrój wzmocniony dodatkowo zapachami świątecznych dań ustawionych na stole. Za koncert chórzyści obdarowani zostali upominkami.

Po odmówieniu modlitwy i przełamaniu się opłatkiem, obecni zasiedli do wspólnego posiłku.

Bohdan Tchórz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bodzio #2398296 | 83.9.*.* 14 gru 2017 22:23

    Jak na niespodziankę to i goście dopisali i stoły zastawione :)))

    odpowiedz na ten komentarz