Obchody 110 lat linii kolejowej Węgorzewo-Kętrzyn w Muzeum Tradycji Kolejowej

2017-09-23 10:25:44 (ost. akt: 2017-09-23 10:44:29)
W sobotę (16 września), w Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej, obchody 110. rocznicy otwarcia linii kolejowej Węgorzewo-Ketrzyn oraz 10-lecia działalności Muzeum.
— Było nam bardzo miło, że do muzeum przyszło aż tyle osób — mówi prezes Fundacji „Dziedzictwo nasze” Barbara Grąziewicz-Chludzińska. — Niektóre osoby przyjechały z daleka. W gronie przyjaciół bardzo sympatycznie się świętuje.
Tego dnia w Muzeum wzięliśmy udział w otwarciu wyjątkowej wystawy fotograficznej „110 lat linii kolejowej Węgorzewo-Ketrzyn”. Ekspozycja, wzbogacona o stare dokumenty, przedstawia dzisiejszy stan tej trasy. Przygotowali ją Ludmiła Kalinina-Kowal, Agata Maciak i Andrzej Kowal. Na otwarciu mogliśmy również posłuchać grupy wokalnej "Mżawka". Zespół istnieje od dwóch lat i działa przy GOK'u w Kruklankach. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Ryszard Zabłotny. Podczas otwarcia, przemawiali Mirosław i Adam Sawczyńscy, pasjonaci i kolejarze z Ełku, który dziękowali władzom miasta za pomoc w ratowaniu dziedzictwa kulturowego kolei.

Pasja wymagająca wytrwałości
Bracia Sawczyńscy w podziękowaniu złożyli na ręce burmistrza Węgorzewa - Krzysztofa Piwowarczyka i wicestarosty Węgorzewa - Krzysztofa Kołaszewskego własnoręcznie wykonane statuetki przedstawiające lokomotywę. W swoim czasie Sawczyńscy prowadzili własne Muzeum Zabytków Kolejowych w Ełku.
— Gdy w 1998 roku obchodziliśmy setną rocznicę węgorzewskiej stacji, przywieźli oni wiele eksponatów, które dały początek obecnym zbiorom w Muzeum Tradycji Kolejowej — dopowiada prezes Fundacji.
Cały artykuł przeczytasz w najnowszym wydaniu WT.
(dp)

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Traktorzysta 1300 #2790801 | 5.173.*.* 14 wrz 2019 16:06

    Setną rocznicę obchodzono w 2007 a nie w 1998 roku. Linia została otwarta 1 lipca 1907 roku.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)