PiS u nas nic nie upoluje

2017-09-05 21:00:00(ost. akt: 2017-09-05 21:15:51)

Autor zdjęcia: Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki

Co jakiś czas pojawiają się informacje, że PiS wybiera się na polowanie na posłów Kukiz'15 i PSL. Partia Jarosława Kaczyńskiego chciałaby bowiem wzmocnić swoje szeregi na Wiejskiej.
W naszym regionie mamy dwóch posłów "kukizowców" i jedną posłankę PSL czyli Urszulę Pasławską. Ta ostatnia jest znana z ostrej krytyki PiS, zatem na pewno nie jest w polu zainteresowań partii rządzącej.

— Ja jestem ludowcem od stu dwudziestu lat! Nie wyglądam, ale jestem najstarszym ludowcem na Warmii i Mazurach ;-), więc żadne transfery nie wchodzą w grę. W polityce jak świat światem — takie przejścia mają miejsce. W innych partiach takie sytuacje na pewno będą się zdarzały. Siebie jestem jednak pewna, kolegów również. Jesteśmy zwartą organizacją, mamy piętnastu posłów, którzy nie zamierzają opuszczać klubu.

A co o takich próbach sądzą dwaj posłowie Kukiz'15? - Dalej będę stał u boku Paweł Kukiz! A o "transferze", np. mojej skromnej osoby w szeregi PiS - politycy z Nowogrodzkiej mogą tylko pomarzyć - tak jakiś czas temu napisał na swoim profilu na FB wybrany w elbląskim okręgu wyborczym poseł Andrzej Kobylarz.

Teraz potwierdził nam aktualność tego wpisu.
— Słyszałem te plotki, bo jak na razie żadne informacje o przejściu kilku posłów od nas czy PSL do PiS się nie potwierdziły, nic takiego się nie dzieje. Nie dostałem takiej propozycji, a nawet gdybym otrzymał, to oczywiście bym ja odrzucił. Nie interesuje mnie to. Przechodzenie w trakcie kadencji z klubu do klubu uważam za nietyczne. Mam dobry kontakt z wyborcami jako poseł Kukiz 15. Moi wybory głosowali na mnie jako przedstawiciela Kukiz '15 a nie PiS. To plotka, próba zamieszania, psucia atmosfery.

Przypomnijmy, że PiS ma bardzo kruchą większość sejmową. Na 460 posłów w klubie partii Jarosława Kaczyńskiego jest 234 parlamentarzystów. Z kolei klub PSL liczy 15 posłów. To minimum, bo mniejsza liczba posłów może się zrzeszać w koło poselskie, które ma znacznie mniej uprawnień niż klub.

oprac ih, amKomentarze (30) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Co jakiś czas pojawiają się informacje... #2321950 | 95.90.*.* 6 wrz 2017 16:46

  Gdzie się pojawiają te informacje? Kto je widział? Temat wzięty z sufitu i jest wałkowany, jakby to była rzeczywistość. Paru posłów już odeszło z Kukiz, życzę wszystkiego najlepszego tej partii, ale to nie takie pewne, że utrzymają się przez następne dwa lata. PSL tak jak PO to łobuziaki, które w ogóle powinny mieć zabronione zajmowaniem się polityką. Brak programu, oprócz łupienia Polski, nie rokuje dobrze tej pseudoopozycji. Czekam już dwa lata, że powiedzieli coś merytorycznego. To jest b. przykre, ale ja ciągle słyszę z ich strony tylko bełkot.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Bolo #2321926 | 46.112.*.* 6 wrz 2017 15:51

  Kolejna informacja tego niemieckiego szmatławca z dupy wzięta ,byle tylko coś nagadać na PIS.Prawo i Sprawiedliwość ma w sejmie stabilną większość i żadnych skompromitowanych PSLowców nie potrzebuje.Pasławska może sobie tylko pomarzyć o PISie,już za dwa lata koniec jej karierki w sejmie ,zresztą jak i całego PSLu,żaden sondaż nie daje im szansy na wejście do parlamentu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. allensteiner1 #2321897 | 81.190.*.* 6 wrz 2017 14:54

   Niech PISĆWOKI wyślą na "polowanie" niejakiego SZYSZKODRWALA- dobry jest,urodziwy ustrzeli i BOBRA,SARNĘ ,WILKA a nawet ŁOSIA.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz

  2. obrońca demokracji #2321806 | 92.55.*.* 6 wrz 2017 12:20

   cóż za wspaniały mądry i obiektywny artykuł.BRAWO GAZETA WYBORCZA

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Zenek #2321697 | 79.187.*.* 6 wrz 2017 10:11

    Pasławska ma 120 lat? To już rozumiem dlaczego taka urodziwa (inaczej).

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (30)