Święto Flagi Państwowej w Gołdapi

2017-05-02 23:06:44(ost. akt: 2017-05-02 23:21:02)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Gołdapi

2 maja - to nie tylko przedłużenie majowego weekendu, to także, a właściwie przede wszystkim Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. We wtorek gołdapianie i goście uczcili to ważne święto.
Tegoroczne Święto Flagi upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Były gry i zabawy, polskie piosenki, szczudlarze, malowanie twarzy na biało-czerwono oraz wiele innych atrakcji. Wśród uczestników był poseł Paweł Papke.

Święto Flagi obchodzimy od 20 lutego 2004 roku. 2 maja - to jednocześnie Światowy Dzień Polonii. Jedną z ciekawostek towarzyszącemu temu świętu jest to, że 2 maja 1945 roku Polscy żołnierze zawiesili flagę państwową na Kolumnie Zwycięstwa oraz Reichstagu w Berlinie. W czasach komunistycznych 2 maja ściągano polskie flagi po obchodach Święta Pracy, żeby nie podkreślać zmienionego przez PRL Święta Konstytucji 3 Maja.

Przypominamy o środowych uroczystościach, które rozpoczną się o godz. 13.30 uroczystą mszą św. w konkatedrze NMP Matki Kościoła. Po mszy odbędzie się przemarsz kampanii honorowej 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego i pocztów sztandarowych pod Pomnik Niepodległości. O godz. 14.45 zostanie podniesiona flaga, odśpiewanie hymnu, odczytanie apelu pamięci, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów. O godz. 17 zapraszamy do Kina Kultury na projekcję filmu "Wyklęty".


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Fan #2426286 | 91.239.*.* 26 sty 2018 07:36

    Zobacz Dobrą Flagę https://youtu.be/dIUqwEuJ-NU

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Polak #2426283 | 91.239.*.* 26 sty 2018 07:30

    Wkrótce następny DZIEŃ FLAGI ! Ekspozycja naszych barw narodowych to świadectwo naszego istnienia - to świadectwo długiej, krwawej i nieustającej walki o własny kraj, o własny język, o wolność i swobodę, o tożsamość i aspiracje na przyszłość. Szczególnej wagi nabiera eksponowanie barw biało - czerwonych i dbałość o symbole narodowe w okresie zagrożenia utratą suwerenności. BIAŁO - CZERWONE barwy łączą nas ponad podziałami - łącząc - dają siłę.Flagi powinny być czyste,uprasowane i nie oplątane.Polecam DOBRĄ FLAGĘ,która powiewa na http://www.dobraflaga.com.pl i NIE OPLĄTUJE SIĘ-to prawdziwy symbol nowej,silnej,dobrze zorganizowanej Polski,do której dążą Polacy.

    odpowiedz na ten komentarz