Po prostu kocha uczyć

2017-04-25 08:40:00 (ost. akt: 2017-04-25 16:37:19)
Pani Wioletta Kowalczyk, nauczycielka w SP w Bożem, powiat Mrągowo

Pani Wioletta Kowalczyk, nauczycielka w SP w Bożem, powiat Mrągowo

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Każdy uczeń wie, że tylko dobry nauczyciel potrafi zachęcić do nauki i zainspirować. Zły spowoduje, że do szkoły chodzimy jak na ścięcie. Pomóżcie nam wyróżnić najlepszych nauczycieli. Ruszył plebiscyt Super Belfer 2017.
Wioletta Kowalczyk uczy w szkole w Bożemkoło Mrągowa dopiero od 3 lat. Jednak zanim jeszcze została tam oficjalnie zatrudniona, już brała czynny udział w życiu małej wiejskiej szkoły, która z biegiem czasu stała się jej docelowym portem.

— Początkowo Pani Wioletta uczyła w gimnazjum w Sorkwitach, u nas działała tylko charytatywnie. Poświęcając swój czas wolny popołudniami prowadziła koło języka angielskiego, które cieszyło się ogromnym powodzeniem — wspomina Grażyna Sasim, dyrektor podstawówki w Bożem.

Później pani Wioletta została pełnoetatowym nauczycielem małej podstawówki. Uczy angielskiego i przyrody. Dyrekcja nie ukrywa, że bardzo się z tego cieszy. — To był naprawdę bardzo korzystny dla nas transfer. Ta dziewczyna zaraża entuzjazmem, jej wszechstronność jest niespotykana — koła językowe, koło przyrodnicze, noc bibliotek zorganizowana w ten sposób, że dzieci nocowały w szkole, to wszystko jej zasługa. Jesteśmy dumni, że mamy w swych szeregach tak kreatywną osobę — podkreśla kierująca placówką .

Sama zainteresowana opowiada, że na początku bliżej jej było do języka niemieckiego niż angielskiego. — Po pierwsze, jestem filologiem germańskim, dopiero później przekwalifikowałam się na anglistkę, a teraz jeszcze jeżdżę do Gdańska i już w czerwcu będę mogła pochwalić się dyplomem studiów przyrodniczych. Ja po prostu uwielbiam uczyć i uwielbiam się uczyć. Można powiedzieć jestem typem wiecznego studenta... wiecznego studenta z trójką dzieci, to chyba dość niespotkane — dodaje ze śmiechem.
Kochająca mama, pełna oddania nauczycielka oraz pilna studentka — są sposoby, aby to wszytko połączyć. Podstawą jest wiara w to, co się robi oraz dobra organizacja pracy.

— Nie ukrywam, czasami bywa ciężko, zwłaszcza że moja najmłodsza latorośl ma dopiero 2 lata. Jednak moje dzieci są przyzwyczajone, że „mama się uczy” i potrafią to zaakceptować. Poza tym mam ogromne wsparcie ze strony najbliższych. Gdy wyjeżdżam na zjazdy, dzieciaki zawsze są pod troskliwą opieką.
Pani Wioletta, nawet jeśli ma gorszy dzień, stara się nie dać tego po sobie znać, przecież — jak tłumaczy — uczniowie nie są niczemu winni. Mama jednego z uczniów podmrągowskiej podstawówki, pani Danuta Biercewicz, zgłaszając ją do naszego plebiscytu, tak napisała o aktywnej beleferce „Czy jej smutno, czy jej źle do dzieci zawsze uśmiechnie się”. Nam pozostaje życzyć, aby ten uśmiech z oblicza pani Wioletty nigdy nie zniknął.

Plebiscyt SuperBelfer 2017 potrwa do 16 czerwca i jest prowadzony we wszystkich powiatach w regionie. W plebiscycie mogą brać udział czynni zawodowo nauczyciele pracujący na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszeni przez czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz tygodników lokalnych Grupy WM.

Tytuł SuperBelfra 2017 w danym powiecie w kategorii szkoła podstawowa oraz szkoła ponadpodstawowa otrzyma nauczyciel, który uzyska największą liczbę prawidłowo oddanych głosów. Tytuły SuperBelfra 2017 „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” otrzymają nauczyciele szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Wystarczy wysłać e-maila (zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko nauczyciela, specjalizację oraz nazwę szkoły i miejscowość w której się mieści, mile widziane krótkie uzasadnienie oraz zdjęcie) na adres e-mailowy stosownie do miejsca zamieszkania (powiatu), np. mragowo@gazetaolsztynska.pl czy szczytno@gazetaolsztynska.pl


Adres dla Olsztyna i powiatu olsztyńskiego to: ro@gazetaolsztynska.pl. Dla Elbląga i powiatu elbląskiego: gazeta@dziennikelblaski.pl

Kandydatury można zgłaszać do 15 czerwca do godz. 12.
Jak zgłosić kandydata do tytułu SuperBelfer 2017?:


Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych Grupy WM. Zwycięzcy na szczeblu regionalnym zostaną przedstawieni w „Gazety Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim”.

Regulamin: klikni tutaj