Trzy pytania do starosty kętrzyńskiego Ryszarda Niedziółki

2017-04-10 11:00:00 (ost. akt: 2017-04-10 11:12:34)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Rozmawiamy o tym, dalczego powiat kętrzyński nie ma uchwalonego budżetu,
— Powiat kętrzyński nadal nie ma uchwalonego budżetu na ten rok. Dlaczego?
— Dlatego, że w nieuprawniony sposób opozycja, która ma większość w radzie, wprowadziła poprawki do budżetu, który był uchwalony 18 stycznia. jesteśmy już po kolegium RIO, które zajmowało się wprowadzonymi zmianami. Myśle, że w przyszłym tygodniu będzie decyzja RIO w sprawie ostatecznego kształtu budżetu.
 — Brak budżetu, paraliżuje powiat
— I to bardzo, ogromnie utrudnia bieżąca pracę. Nie możemy rozpocząć żadnej inwestycji. Mało tego mamy też problemy w naszych jednostkach organizacyjnych. Jeśli to potrwa dłużej, to może się skończyć tym, że pewne inwestycje, choćby drogowe zostaną przesunięte na przyszły rok.
— Czas ucieka, widzi pan szansę na kompromis
— Mam nadzieję, że wreszcie ludzie zrozumienia o co chodzi. A to co się zdarzyło w powicie kętrzyńskim, to jest ewenement w skali kraju. Bo według mnie tu nie ma logiki, to są szkodliwe działania, bo jak ocenić to, gdy ktoś mówi, żeby nie inwestować w szpital, a w tym roku chcieliśmy przeznaczyć na ten cel 5 mln zł, czy nie remontować basenu, który ma już 30 lat. A w tym roku zakładaliśmy na ten cel wydać w graniach 5-8 mln zł. Do tego oczywiście około 10 mln zł na drogi.

Aktualny ranking Tak czy nie dla władzy: kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.