Supersołtysem może zostać po raz drugi

2017-02-20 17:30:00(ost. akt: 2017-03-03 20:33:24)

Autor zdjęcia: Wanda Cieciuch

SuperSołtys jest dla niektórych jak superbohater. To do niego idą z prośbą, czasem z pretensją, czasem po prostu pogadać. Jednym z takich sołtysów jest Marek Wyrębiak.
Na pytanie o to, jaki powinien być SuperSołtys odpowiada krótko: — Powinien służyć mieszkańcom. Bo to nie dla stanowiska zostaje się sołtysem — dodaje. — To funkcja odpowiedzialna. Staramy się żeby inwestycje służyły mieszkańcom.
— O jaki inwestycjach mówimy? — dopytujemy.
— Ostatnio postawiliśmy na ekologię, bo w Świątkach stanęły solarne latarnie — mówi sołtys Świątek. —Dofinansowaliśmy też ochotniczą straż pożarną. Chłopakom przyda się każda pomoc. Gmina nie ma zbyt dużego budżetu, ale to co można staram się wynegocjować dla Świątek. W tym przypadku się udało.
Marek Wyrębiak mieszka w Świątkach od 40 lat. Sołtysem jest już 3 kadencję, ale... — Czas już chyba skończyć — mówi. — Jest wielu młodych, którzy mają lepsze pomysły ode mnie.
— A co na to pana rodzina?
— Żona czasem ma dosyć urywających się telefonów, ale jest wyrozumiała — mówi Marek Wyrębiak. — Potrzeb każdego mieszkańca nie da się zadowolić. Staram się jak mogę, czasem kosztem właśnie rodziny.
Marek Wyrębiak brał już udział w naszym plebiscycie. Został SuperSołtysem powiatu olsztyńskiego w 2014 roku.
— To miłe, że ktoś mnie zgłosił i docenił. Na pewno motywuje do dalszej pracy.

Przypomnijmy, że nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2017 trwa 3 marca. Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 26 lutego. Kandydatury należy przesyłać na adres e-mail olsztyn@gazetaolsztynska.pl

.

Tytuł SuperSołtysa 2017 powiatu olsztyńskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych sms-ami. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów w całym regionie, otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2017 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.

Regulamin: kliknij tutaj

pj


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij