Złoto na mistrzostwach Europy

2016-10-31 13:56:35(ost. akt: 2016-10-31 15:26:42)

Autor zdjęcia: nadesłane

Kolejny znakomity wynik osiągnął mieszkający w Kurzętniku Leszek Jobs.
Znany trener, zawodnik i prezes KS Zamek Kurzętnik w Mariborze w Słowenii w świetnym stylu wywalczył tytuł Mistrz Europy Masters w kickboxingu, kategoria wagowa 94 kg. Jest to najpoważniejsza i największa Organizacja Kickboxingu WAKO na świecie . Na turniej zgłosiło się 523 zawodników z 40 krajów z całej Europy. Polska wystawiła 34 zawodników w trzech formułach: K-1 Ruls , Low Kick i light contact. Zdobyliśmy 19 medali, w tym 7 złotych.

Leszek Jobs w walce o złoto pokonał wymagającego zawodnika z Włoch, który bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę. Przeciwnik od początku walki ruszył bardzo agresywnie ale praktycznie wszystkie ciosy i kopnięcia były wyłapane na szczelną gardę. Później Jobs przeszedł do kontrataku ustawiając walkę pod ustaloną z trenerem taktykę. Po rezultacie pojedynku widać, że ta była bardzo trafna, bo pozwoliła wygrać walkę jednogłośnie na punkty u wszystkich sędziów 3 do 0. Najpiękniejszym momentem była dekoracja, kiedy Leszek Jobs odebrał piękny złoty medal i okazały puchar przy dźwiękach “Mazurka Dąbrowskiego”. Były to niezapomniane chwile, które zostaną w pamięci na całe życie.

W Mariborze rywalizowała jeszcze dwójka podopiecznych Zamku Kurzętnik: Wojciech Wiśniewski i Monika Marchlewska , dla których bardzo niekorzystne okazało się losowanie drabinek turniejowych. W pierwszej chwili mogłoby się wydawać inaczej, gdyż pierwszą rundę oboje przeszli wolnym losem ale w pojedynkach o strefę medalową przegrali z późniejszymi Mistrzami Europy. Szkoda Wojtka bo toczył wyrównany bój z Ukraińcem, którego pokonał na Pucharze Świata kilka tygodni wcześniej. Wiedział jak walczy rywal, ale wystarczyła chwila dekoncentracji i przyjęcie kopnięcia obrotowego na brodę zaważyło na późniejszym werdykcie. Dla Moniki był to absolutny debiut na tak ogromnej imprezie, na którą wdarła się przebojem po zdobyciu Mistrzostwa Polski. Najbardziej obawiała się tremy, która sparaliżowała poczynania naszej zawodniczki na macie. O ile początek był dobry to już od drugiej rundy karty w tej walce rozdawała Irlandka.
Ze sportowym pozdrowieniem Trener i zawodnicy .