Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

2016-09-15 12:00:00 (ost. akt: 2016-09-14 19:47:25)
Policjanci po telefonie informującym o zdarzeniu, pojechali do Tereszewa

Policjanci po telefonie informującym o zdarzeniu, pojechali do Tereszewa

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, który widząc jadący od jednej krawędzi drogi do drugiej pojazd uniemożliwił jego kierowcy dalszą jazdę i powiadomił policjantów.
Tuż po godz.15:00 oficer dyżurny nowomiejskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, którego ujął inny kierowca. Do zdarzenia doszło w Tereszewie.

Jak ustalili na miejscu policjanci, mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego widząc jadącego przed nim volkswagena passata, którego kierujący poruszał się od jednej krawędzi drogi do drugiej nabrał wątpliwości co do jego trzeźwości. Gdy kierujący passatem zatrzymał się na chwilę, mężczyzna podbiegł do jego auta i otworzył drzwi. Wówczas wyczuł od niego zapach alkoholu. Natychmiast wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił o całym zajściu policjantów. Kierujący przed przybyciem funkcjonariuszy zaczął uciekać w pole jednak świadek zdarzenia podbiegł za nim i uniemożliwił mu dalszą ucieczkę.

Gdy policjanci przybyli na miejsce szybko się potwierdziło, ze 44-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik jest nietrzeźwy. Alkometr wskazał 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Podczas policyjnej kontroli okazało się ponadto, że 44-latek nie powinien w ogóle siadać za kierownicą auta. Mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okes 6 lat. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na uwagę zasługuje wzorowa postawa świadka, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i powiadomił o tym policjantów. Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym na to, co dzieje się obok nas. Szybka, zdecydowana reakcja oraz natychmiastowe powiadomienie policji może przyczynić się do uniknięcia nieszczęścia, a nawet uratowania ludzkiego życia.
KPP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


 

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. grzes #2066996 | 83.9.*.* 16 wrz 2016 21:21

  ja cukierek znow

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Borys #2066222 | 77.87.*.* 16 wrz 2016 07:56

  Super gościu się zachował,że zatrzymał takiego zagrażającego innym pijaka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. pyt #2065867 | 94.254.*.* 15 wrz 2016 16:24

  Czy powstanie ORP (Ochotnicza Rezerwa Policji)?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 4. ijk #2065799 | 94.254.*.* 15 wrz 2016 14:52

  Prawidłowa postawa,godna naśladowania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz