Orzeł zremisował z Czarnymi

2016-08-22 10:00:00(ost. akt: 2016-08-31 10:42:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Nie doczekali się kibice bramek w meczu II kolejki na boisku w Kucach. Lks Orzeł zremisował z Lzs Czarni Rudzienice 0-0.
Pierwsza połowa była wyrównanym spotkaniem. Obie ekipy starały się grać ofensywnie, lecz niewiele było z tego pożytku. Groźniej atakował Orzeł, ale brakowało dokładnego wykończenia i precyzyjnych strzałów.

W 11 min. świetna okazja Bartka Szczypińskiego. Dwie minuty później Bartek w roli podającego, a głową uderza nasz kapitan Kamil Rutkowski. Goście tworzą swoje akcje, ale czujnie nasza obrona łapie graczy z Rudzienic na "spalone". Po jednej z nich w 17 min. zdobywają nawet bramkę, ale wcześniej sędzia asystent podnosi chorągiewkę.

W 19 min. groźnie pod naszą bramką po strzale Rafała Kozickiego. W 25 min strzela Jakub Rogowski, lecz za słabo, by zaskoczyć Pawła Osasiuka. W następnej akcji pięknym strzałem z półobrotu popisuje się Bartek Szczypiński.

Bramkarz Czarnych z trudem paruje piłkę na rzut rożny. Końcówka pierwszej połowy to znów okazja Orła, lecz nie udało się wykorzystać błędu bramkarza gości. W drugiej połowie ruszyli do ataku Czarni. Sporo zamieszania robił w polu karnym Orła Cezary Dedek. Dwukrotnie uderza groźnie głową, na szczęście na posterunku jest Damian Dąbrowski.

Po serii zmian w obu zespołach do głosu dochodzą gospodarze. Grają szybciej i składniej, lecz nie mają pomysłu na broniącą się niemal całym zespołem drużynę gości. Dawid Szypulski absorbuje obrońców Czarnych raz po raz. Sporo "wiatru" robi Adrian Skaliński. Nie udaje się zaskoczyć rywali ani z akcji ani też ze stałych fragmentów gry.

Mecz kończy się bezbramkowym remisem, z którego bardziej zadowoleni zdają się być goście. Pozostaje niedosyt, lecz wynik nie krzywdzi żadnej ze stron. Do optymalnej formy jeszcze sporo pracy, a za pasem Wielkie Derby Powiatu Nidzickiego. Wcześniej wyjazd do Iłowa (środa), a w sobotę, 27 sierpnia mecz Lks Orzeł - Start Nidzica.