Kto zasłużył na słowa uznania? Oceń samorządowców - zakończone

2016-04-27 09:02:32(ost. akt: 2016-05-24 12:35:11)
Zdjęcie jest illustracją do treści

Zdjęcie jest illustracją do treści

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Rozpoczęliśmy nasz plebiscyt na Najpopularniejszych Samorządowców Regionu. To doskonała okazja, by kilkanaście miesięcy po wyborach samorządowych ocenić radnych, wójtów czy burmistrzów. A dla nich to okazja, by się pochwalić osiągnięciami.


Zaczęliśmy nasz plebiscyt na Najpopularniejszych Samorządowców Regionu, który potrwa do 22 maja.

— Tą realną oceną pracy samorządowców są oczywiście kolejne wybory — zauważa marszałek Brzezin. — Ale taki plebiscyt, na który trzeba spojrzeć jako pewną formę zabawę, na pewno dodaje trochę pikanterii w codziennej pracy samorządowców.

— 
Samorząd, szczególnie gminny, na co dzień styka się z problemami ludzi i myślę, że rankingi są ważna rzeczą i dają odpowiedź jak samorządowcy działają — podkreśla dr Krzysztof Szulborski, socjolog z UWM. — Tam, gdzie w samorządzie dzieje się dobrze, tam też ludzie chętnie biorą udział w różnych plebiscytach, głosują na samorządowców.

— Dla tych, którzy głosują, to powinna być zabawa, rozrywka, ale dla tych, którzy są oceniani, nie do końca, bo dla nich to też trochę sprawdzian — dodaje dr Szulborski. — Taki papierek lakmusowy, czy to zarządzanie idzie we właściwym kierunku, choć oczywiście tym prawdziwym sprawdzianem są wybory, tylko że te są raz na cztery lata.Jak głosować w plebiscycie? Na serwisach miejskich i gminnych naszego portalu są opublikowane listy kandydatów, na których będzie można oddać głos za pomocą sms-ów nadsyłanych pod numery podane w artykułach. 


Wyniki naszego plebiscytu ogłosimy na łamach „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” 27 maja, a więc w dniu święta samorządu terytorialnego ustanowionego na pamiątkę pierwszych wolnych wyborów do nowych rad gmin, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

am