Pijany, po użyciu alkoholu i na zakazie…wszyscy staną przed sądem

2016-03-21 09:48:03(ost. akt: 2016-03-21 10:00:02)
Kara pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami grozi trzem mieszkańcom powiatu gołdapskiego. Kierowcy wsiedli za kierownicę samochodów pijani, po użyciu alkoholu i na zakazie...

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (17.03) po godz. 13. Oficer dyżurny miejscowej komendy został powiadomiony, że na trasie Błąkały - Żytkiejmy gmina Dubeninki w przydrożnym rowie „leży” vw transporter. Na miejscu policjanci przy samochodzie zastali 51-letniego mężczyznę oraz dzielnicowego, który najechał na zdarzenie i zabezpieczył miejsce do przyjazdu patrolu. Jak się okazało 51-letni mieszkaniec powiatu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Mężczyzna przyznał się do kierowania autem. Utracił już prawo jazdy, a w najbliższym czasie za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Trzy godziny później w Grabowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli Michała N., który kierował vw passatem. W trakcie kontroli okazało się, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania i jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie blisko 0,3 promila. Odpowie za kierowanie bez uprawnień i w stanie po użyciu.

Do trzeciego zdarzenia doszło tego samego dnia około godz. 21:30 na ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Patrol „drogówki” zatrzymał do kontroli passata. Kierującym był Kamil B. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że 25-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2017 roku. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zamknąć go #1958726 | 89.228.*.* 21 mar 2016 10:17

    choćby na 3 miesiące, na pewno wtedy trochę zmadrzeje

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz