Koncert Walentynkowy w Lidzbarku

2016-02-15 13:09:24(ost. akt: 2016-02-15 13:27:36)

Autor zdjęcia: Archiwum MGOK Lidzbark

Walentynkowy wieczór w Lidzbarku uświetnił znakomity koncert dwojga artystów jazzowych ze Śląska – Przemysława Strączka (gitara) i Karoliny Śleziak (wokal). Wypełniony nastrojowością godzinny występ odbył się w sali widowiskowej lidzbarskiego ośrodka kultury.


Muzycy zaprezentowali jazzowe standardy oraz własne kompozycje, których motywem przewodnim była – stosownie do okoliczności – sfera uczuciowo-emocjonalna: miłość, tęsknota i pragnienia ludzkiego serca. Pomimo minimalistycznych środków wyrazu, jakimi operowali artyści (śpiew z akompaniamentem gitary) występ odznaczał się sporym emocjonalnym napięciem i dynamiką nastroju. Pod tym względem szczególnie zwracała uwagę metoda wokalna Karoliny Śleziak, która perfekcyjnie "trafiała głosem" w niełatwe niuanse prezentowanych w Lidzbarku utworów.

W repertuarze wieczoru znalazły się znane polsko- i anglojęzyczne kompozycje występującego wspólnie już osiem lat duetu, fragmenty solowej płyty Karoliny Śleziak "Tesna" (2013), a także kilka premier. Całość występu urzekała romantyzmem i kameralnym nastrojem.

Muzyka Karoliny Śleziak i Przemysława Strączka daleka jest od zgiełkliwości i pozbawiona przypadkowych motywów. Przemyślana, a zarazem wypełniona spontaniczną uczuciowością. To był niezwykły koncert!

Katarzyna Borowska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zybi #1935624 | 89.78.*.* 19 lut 2016 13:59

  Widać po publiczności że młodzież olała to widowisko.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Brawo Pani Dyrektor #1934443 | 82.160.*.* 18 lut 2016 10:07

   Lidzbark wreszcie przez duże L. Kulturalnie i pęknie.tak trzymać.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. lidzbarzak #1933712 | 178.43.*.* 17 lut 2016 11:59

    mamy wolność słowa można pisać co sie chce , no ale krytykować byle krytykować to naprawdę trzeba mieć coś nie tak w tym swoim małym mózgu , Poczytajcie biografie oraz dyskografię Strączka , muzyk na wysokim poziomie , no ale cóż by pewnie w tym naszym mieście nie zrobiono to wszystko do kitu . co nie ?????? Obserwuje te artykuły i komentarze i dalej trzymam kciuki za dom kultury w Lidzbarku , widać że nadeszły dobre , lepsze czasy

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Znaffca #1933271 | 185.122.*.* 16 lut 2016 20:21

     Niezwykły koncert, ale nie na standardy lidzbarskie Pani Kasiu. Widać to było po braku zainteresowania publiczności. Daleki jestem od wysuwania ocen bo to nie moja branża. Wiem że Ci ludzie to profesjonaliście, ale chyba za wysoko jak na nasz Lidzbark. Pozdrawiam.

     odpowiedz na ten komentarz