Protestują nauczyciele z Ameryki

2015-06-27 19:32:39 (ost. akt: 2015-06-27 19:36:28)

Autor zdjęcia: WB

Część nauczycieli i wychowawców z przyszpitalnej szkoły w Ameryce rozpoczęła protest. Żądają reakcji powiatowych radnych.
Dzieci w klasach I-III nie uczą się języka niemieckiego, klasy I-II zostały połączone, dzieci leżące, kompletnie pozbawione są możliwości nauki, także indywidualnej, a klasa dzieci ze specjalnymi potrzebami została niesłusznie zlikwidowana.

Rada Pedagogiczna nie dostaje do zaopiniowania m.in. planu finansowego szkoły czy arkusza organizacyjnego, nauczycielom nie są wypłacane pieniądze za dodatkową pracę i doraźne zastępstwa, nauczyciele i wychowawcy nie dostają urlopów na żądanie — to tylko niewielka część z wielu zarzutów, jakie przeciwko Beacie Sawczuk, dyrektorce przyszpitalnej szkoły w Ameryce pod Olsztynkiem, kieruje część pracowników.

W piątek zaczęli protest i założyli na ręce opaski z napisem „Solidarność”. — Liczymy na to, że w poniedziałek radni powiatowi na sesji na poważnie zajmą się problemami, z którymi musimy się borykać. Jeśli nie doczekamy się reakcji, zaczniemy strajk — zapowiada Henryk Domian, jeden z wychowawców z Ameryki.

W piątek z dyrektorką szkoły nie udało nam się skontaktować.

mk

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mosta #1764857 | 31.61.*.* 29 cze 2015 10:56

  Zapraszam tego pana HD do siebie do pracy. Normalnie na 40 godziny tygodniowo oczywiście wynagrodzenie uzależnione od posiadanych umiejętności i predyspozycji (na szczęście poniżej minimalnego wynagrodzenia nie zejdę). Każdy chciałby tylko narzekać i chcieć więcej, więcej, więcej. Widać oderwani od rzeczywistości jak ustępujący Prezydent RP. Jak to się skończyło dla niego wszyscy wiedzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mietek #1764848 | 83.6.*.* 29 cze 2015 10:35

  Witam serdecznie. Wiecie czym się różni dawna Solidarność od dzisiejszej solidarności? Przede wszystkim celami. Kiedyś ludzie walczyli o wolność, godziwe warunki pracy. Teraz walczy się o swoje interesy i chore ambicje. Niestety tak jest, jeżeli ktoś troszczy się o swoje własne 4 litery nie znając się na przepisach. Zapraszam takiego delikwenta do PRAWDZIWEJ pracy, która trwa 40 godzin w tygodniu, a nie 24 z mniejszym wynagrodzeniem. Po kilku dniach odszedłby z płaczem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. kat #1764432 | 83.9.*.* 28 cze 2015 13:41

  Jeśli to co napisano w notatce to "niewielka część z wielu zarzutów" to może GO zaprezentuje nam pozostałe. Te wymienione to nic szczególnego dla ludzi, którzy żyją w realnym życiu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Oko #1764356 | 31.61.*.* 28 cze 2015 11:35

  Wywalić dyrektorkę, chociażby za to że nie ma czasu:)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Benek #1764309 | 217.99.*.* 28 cze 2015 10:26

   Niejaki Domian, solidarnościowy śmieć powinien kumać, ze nauczycielom i wychowawcom zatrudnionym na zasadach Karty Nauczyciela nie przysługują urlopy na żądanie. Jest to forma wniosku o urlop zarezerwowana dla pracowników administracyjnych. Dyrektorka nie wysyła nauczyciela na lekcję do dziecka leżącego pod respiratorem lub mającego zdrowieć według zaleceń lekarza. No cóż wuefista nadgodzin nie ma, tak tez bywa. Dzieci maja obowiązek uczenia się JEDNEGO języka i jeśli wybrały np język angielski lub rosyjski to dyrektorka nie musi im na siłe posyłać na lekcje germanisty bo na to powiat pieniędzy jej nie dał. To że w solidarności (zapisał się jełop po to aby uzyskać ochronę przed zwolnieniem) nie ma kumatego człowieka to wiemy. Uważamy jednak że pismak z GO powinien trochę wiedzy posiadac i nie karmić czytelnika bzdurami wciśniętymi mu przez prostaka Damiana. Rozumiem, ż epismakowi płacą od wierszowki ale zarabiać trzeba umieć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (12)