Umowa na termomodernizację komendy w prezencie na Dzień Strażaka

2015-05-22 16:40:50(ost. akt: 2015-05-22 16:38:41)
Po 30 latach strażackiej służby na emeryturę odszedł st. ogniomistrz Marek Boiwka (na pierwszym planie). Został uroczyście pożegnany i uhonorowany pamiatkową statuetką.

Po 30 latach strażackiej służby na emeryturę odszedł st. ogniomistrz Marek Boiwka (na pierwszym planie). Został uroczyście pożegnany i uhonorowany pamiatkową statuetką.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymali dziś długo oczekiwany prezent. Podczas powiatowych obchodów święta podpisano umowę na termomodernizację budynku komendy. Inwestycja ma zakończyć się w listopadzie. Obchody były okazją do odznaczeń, nominacji i pożegnania odchodzącego na emeryturę strażaka.
Uroczystości powiatowe Dnia Strażaka rozpoczęła msza święta koncelebrowana przez ks. kan. Artura Oględzkiego - kapelana strażaków i ks. Juliana Krawieckiego proboszcza parafii grekokatolickiej w Bartoszycach.

Główne uroczystości odbyły się na placu Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach. Dzień Strażaka był okazją do wyróżnień i nominacji na wyższe stopnie strażackie.

Brązową Odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” otrzymali:
mł. asp. Jarosław Raczkowski
st. ogn. Andrzej Szymski
ogn. Daniel Makarewicz

Do stopnia kapitana awansowany został mł. kpt. Grzegorzowi Kaszuba.
Do stopnia aspiranta awansowany został mł. asp. Andrzej Mazur.
Do stopnie ogniomistrza - mł. ogn. Daniel Makarewicz.
Do stopnia młodszego ogniomistrza - starsi sekcyjni: Joanna Rostkowskia, Piotr Błocki, Marek Remiszewski.
Do stopnia starszego strażaka - strażacy: Ariel Borys, Danielowi Brudzyński, Tomasz Zaburko.

Podczas uroczystości pożegnano odchodzącego na emeryturę, po 30 latach służby w straży pożarnej - st. ogn. Marka Boiwkę.

Bardzo ważnym elementem obchodów święta strażaków było podpisanie umowy na termomodernizację budynku komendy w Bartoszycach. Podpisali ją: starosta bartoszycki Wojciech Prokocki, wicestarosta Jan Zbigniew Nadolny i Dorota Zawadzka - Stępniak – zastępczyni prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który dofinansowuje inwestycję. Umowę podpisano w obecności wiceministra środowiska Janusza Ostapiuka i posła Mirona Sycza.

Życzenia z okazji święta, gratulacje wyróżnionym składali zaproszeni goście w tym poseł Miron Sycz, wiceminister Ostapiuk, wiceprezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka - Stępniak, która poprosiła o zaproszenie jej do Bartoszyc nie tylko przed rozpoczęciem inwestycji, ale także po jej ukończeniu. Takie zaproszenie już wystosował bryg. Andrzej Harhaj.

Życzenia strażakom składali samorządowcy: starosta Wojciech Prokocki, burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski, wójt gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska - Świtaj, burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, który wyróżnił strażaka pochodzącego z gminy Bisztynek Piotra Cierpickiego.

Inwestycja termomodernizacji ma zakończyć się w listopadzie 2015 r. Już w poniedziałek ogłoszony zostanie przetarg i w ciągu około miesiąca zostanie wyłoniony jej wykonawca. Obejmie nie tylko ocieplenie budynku, ale i wyposażenie go w ogniwa fotowoltaiczne i oraz instalacje solarne.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego". Poniżej nasza fotorelacja z uroczystości.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cne #1740196 | 94.254.*.* 22 maj 2015 20:30

    o bosch jak kilka metrów sześciennych styropianu potrafi uszczęśliwić i urosnąć do rangi wydarzenia na miarę hmmmm nie wiem czego!a tak poza tym gratuluję chlopakom-strażakom awansu!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)