Drzewa przy drodze tak. Jednak w bezpiecznej odległości

2015-05-14 21:54:49(ost. akt: 2015-05-14 22:20:47)
Posadzone przez uczniów z Legin drzewa będą rosły w bezpiecznej odległości od drogi

Posadzone przez uczniów z Legin drzewa będą rosły w bezpiecznej odległości od drogi

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Drzewa przy skrajni jezdni budzą mieszane odczucia kierowców. Wielu na nie narzeka, że są niebezpieczne. Inni chwalą walory krajobrazowe i malowniczość warmińsko-mazurskich alei. Jak się okazuje - można znaleźć kompromis.
Uczniowie szkoły podstawowej w Leginach wraz z Stowarzyszeniem Agencją Ekorozwoju Zielone Płuca Polski posadzili wzdłuż drogi prowadzącej do ich miejscowości 70 nowych drzew.
- Chcemy edukować ludzi. Pokazywać, że drzewa stanowią ważny element krajobrazu i ekosystemu - wyjaśniają członkowie Stowarzyszenia. - Drzewa sadzimy w odpowiedniej odległości od drogi, tak, aby w przyszłości nie stanowiły zagrożenia. Dodatkowo ważnym elementem naszego projektu jest również ekspertyza drzew już rosnących oraz konserwacja i pielęgnacja 10 wybranych drzew.

Jak zapewnia dyrektor szkoły w Leginach, Wanda Dzięcioł, dzieciaki włączyły się w akcję z ogromną radością i od dziś, każde z nich może powiedzieć, że ma w okolicy swoje własnoręcznie posadzone drzewo, które będzie rosło wraz z nim.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska


Zapraszamy do obejrzenia galeriiKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bartek #1736713 | 178.43.*.* 18 maj 2015 16:34

    młody człowiek musiał zginać aby napisać ten oto ciekawy materiał ? Wyciąć wszytskie drzewa w obrębie 50-100 metrów od drogi trasa Kętrzyn -Mrągowo zamiast sadzić drzewa zrobili rowy nie praktyczne ?

    odpowiedz na ten komentarz

  2. pół metra od drogi #1735367 | 164.126.*.* 15 maj 2015 23:12

    to zwolnią i bezpieczniej

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz