Złoto, srebro i brąz w Białogardzie

2015-04-28 17:50:08(ost. akt: 2015-04-28 18:09:50)
Zadowoleni z medali zawodnicy Zamku Kurzętnik

Autor zdjęcia: Fopt. Nadesłane

W Białogardzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Podnoszeniu Ciężarów. W mistrzostwach wystartowała ponad setka zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Białorusi.
Na mistrzostwa wybrało się troje sztangistów — weteranów z kurzętnickiej sekcji podnoszenia ciężarów. Wrócili zadowoleni do domów.
* W trzeciej grupie, w kategorii wagowej 77 kg brązowy medal wywalczył Mariusz Śliwiński, który w dwuboju osiągnął 98 kg.
* W grupie drugiej (kat. wag. do 105 kg) złoty medal wywalczył Mirosław Kowalczyk z wynikiem 185 kg.
* W pierwszej grupie, w kat. wag. do 105 kg, srebrny medal wywalczył Andrzej Kowalczyk, który do ostatniego podejścia walczył o złoto, osiągając 226 kg w dwuboju, ten sam wynik co zwycięzca, który był nieznacznie lżejszy i tym samym stanął na najwyższym miejscu podium.