Dzień Przedszkolaka w SP w Rękusach

2015-04-24 13:53:12 (ost. akt: 2015-04-24 13:56:46)

Autor zdjęcia: SP Rękusy

W Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Taka uroczystość nie mogła odbyć się bez obecności gości honorowych. Wśród nich byli: pan Ireneusz Gorlo inspektor ds. oświaty Gminy Ełk, pan Kazimierz Bratek radny Gminy Ełk, pani Iwona Jakimyszyn sołtys wsi Rękusy oraz rodzice.
Przedszkolaki długo przygotowywały się do występu. Nie było to jednak zwykłe przedstawienie, ale wspaniała lekcja przyrody. Przez ostatni tydzień tematem zajęć
w przedszkolu były zwierzęta egzotyczne i hodowlane. Dzieci w formie zabawy, poznawały środowisko życia i zwyczaje zwierząt, takich jak: lew, zebra, krokodyl, małpa. Dowiedziały się, jakie zwierzęta można spotkać w gospodarstwie.
Maluchy zaprosiły wszystkich na wycieczkę do zoo i gospodarstwa. Wcieliły się
w postaci zwierząt, dzięki wspaniałym, pluszowym strojom przygotowanym przez rodziców i nauczycieli. Kostiumy przyciągały wzrok kolegów i koleżanek. Dzieci tańczyły, śpiewały i recytowały wiersze. Czuły się szczęśliwe i docenione w burzy oklasków. Jeszcze wczoraj nieśmiało przekraczały progi przedszkola, dzisiaj brylowały na scenie w popisach artystycznych.

Pokazaliśmy również w formie prezentacji multimedialnej codzienny pobyt dzieci
w przedszkolu. Nauczyciele uchwycili zwykłą codzienność w kadrze aparatu, chcąc pokazać niezwykły obraz dzieciństwa każdego dziecka. Publiczność a także same maluchy z dużym zainteresowaniem i rozbawieniem oglądali pokaz zdjęć, które przedstawiały miłe chwile spędzone w przedszkolu: zabawy z latawcem, puszczanie baniek mydlanych, zajęcia muzyczne, plastyczne i wiele innych. Przedszkole to miejsce, które ma wiele zalet. Rozwija społecznie i emocjonalnie młodego człowieka. Uczy myślenia, pozwala zdobywać wiedzę. Doceniamy wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka.

Oferujemy do Państwa dyspozycji wolne miejsca w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Rękusach (ok. 8 km za miastem). To dobra wiadomość dla rodziców przedszkolaków, którym zabrakło miejsca w placówkach miejskich. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
Zainteresowani rodzice mogą uzyskać dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu: (87) 610 23 23.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gminaelk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rekusianka #1723259 | 79.162.*.* 27 kwi 2015 17:04

    fajne te dzieciaki i nowa dyrektor fajna, pani basi papa, papatki basiu

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz