Woda to skarb

2015-03-30 14:19:30(ost. akt: 2015-03-30 13:28:36)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

„Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędną do życia: jesteś samym życiem. (...)” Antoine Saint-Exupery,
Mali ekolodzy z SP 3 pamiętają o takim dniu jak Dzień Wody. W związku z tym uczniowie klasy II b wzięli udział w cyklu zajęć, których głównym celem było uświadomienie uczniom jak ogromną rolę odgrywa woda w przyrodzie, ukazanie negatywnych skutków działalności człowieka na zasoby wody na świecie oraz nauka rozsądnego gospodarowania wodą. Pierwszym etapem była pogadanka, pokaz slajdów i dyskusja. Kolejnym etapem były zajęcia tematyczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie uzupełniali krótki tekst dotyczący roli wody w przyrodzie, odpowiadali na pytania. Pracowali w grupach, gdzie był czas na zastanowienie i wspólne ustalenie prawidłowej odpowiedzi. Mogli wczuć się w rolę dziennikarza i kropli wody, gdyż kolejnym zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z kroplą wody. Na koniec odbył się test zręcznościowy, również tematycznie związanyz wodą. Miłym zakończeniem było „rozdmuchiwanie” na kartce kropli wody oraz wręczenie zwycięskiej drużynie dyplomów i nagród.

Uczniowie wykazali się obszerną wiedzą na temat znaczenia wody. Rozumieją zagrożenia, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z wody i chcą przypomnieć o tym dorosłym. Przykładem jest list do dorosłych napisany przez jedną z grup:„Drodzy Rodzice! Prosimy Was, żebyście oszczędzali wodę, ponieważ ilość czystej wody na Ziemi maleje. Mamy proste sposoby oszczędzania wody, o których każdy powinien pamiętać: myjcie naczynia w misce, a nie pod bieżącą wodą; zamiast kąpieli w wannie pełnej wody, bierzcie krótki prysznic. Oszczędzajcie wodę, bo jest bardzo cennym skarbem! Magda i Amelka”.

Woda jest niezbędna do życia ludzi, zwierząt i roślin. Musimy dbać o jej czystość i zasoby nie tylko dla nas samych, ale również dla następnych pokoleń.

Joanna Piskosz


Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kropelka #1849640 | 31.61.*.* 4 lis 2015 11:25

    Ach ta moja słodka mała pociecha... Mama jest z Ciebie dumna... polecam rowniez ciekawe zrodlo wiedzy: hydrovital.pl/2015/10/09/woda-to-najwiek szy-skarb-czlowieka-czesto-niedoceniana- czesto-marnotrawiona/ - stad brane byly inspiracje :)

    odpowiedz na ten komentarz