Gimnazjaliści z Brzozia zagrali w warszawskiej orkiestrze

2015-01-13 11:27:20(ost. akt: 2015-01-13 11:37:30)
Wolontariusze z Brzozia w studio TV 2

Wolontariusze z Brzozia w studio TV 2

Autor zdjęcia: Nadesłane

Uczniowie z Gimnazjum w Brzoziu (pow. brodnicki) oraz ich opiekun, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie — Patrycja Brodzińska, kolejny raz aktywnie brali udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tematem 23 Finału WOŚP było "Dla potrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

Wolontariusze, wśród których znalazły się: Natalia Wiśniewska, Weronika Wierzchowska i Katarzyna Bendyk, zbierały pieniądze do puszek, głównie na terenie gminy Brzozie. Natomiast większa grupa uczniów wraz z opiekunką — Patrycją Brodzińską tradycyjnie pojechała zbierać pieniądze do Warszawy. Tym razem byli to: Aniela Wilkanowska, Martyna Dembek, Weronika Chrapińska, Patrycja Wieczorek, Dominika Rzepka, Paulina Badaczewska, Szymon Steinke.

Wyjazd do stolicy i udział w nagraniu w TVP 2, w studiu Jerzego Owsiaka był możliwy dzięki wieloletniej współpracy Patrycji Brodzińskiej z Hufcem ZHP w Lidzbarku Welskim.
Chcemy podziękować wójtowi Gminy Brzozie — Bogusławowi Błaszkiewiczowi , za udostępnienie busa służbowego , dzięki temu przejazd do Warszawy był wygodniejszy i szybszy. Natomiast kierowca — Sławomir Szrul zadbał o bezpieczny przejazd. Udział w nagraniu w telewizji był dla uczniów nieprawdopodobnym przeżyciem, mogli też na żywo zobaczyć Jerzego Owsiaka — opowiada Patrycja Brodzińska.

Przed Pałacem Kultury, gdzie zbierane były przez wolontariuszy pieniądze, odbywały się koncerty znanych polskich artystów, a o godzinie 20 odbył się wspaniały pokaz sztucznych ogni tzw. Światełko do nieba. Jednak najważniejsze w tym dniu było to, że uczniowie mogli pokazać innym, że idea wolontariatu pomaga lepiej żyć.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Z.L #1635253 | 77.91.*.* 15 sty 2015 13:08

    Brawo!!!!! Pani Patrycjo tylko pogratulować. Z. L

    odpowiedz na ten komentarz