Passat zapalił się po zderzeniu z ciężarówką. W wypadku ranne dwie osoby

2014-12-11 22:31:52(ost. akt: 2014-12-12 11:35:35)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Po zderzeniu dwóch samochodów zablokowana była droga nr 63 między Piszem a Orzyszem. Kierowca volkswagena najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bok ciężarówki. W wypadku ranne zostały dwie osoby.
Do wypadku doszło w czwartek (11.12) po godz. 22 na drodze krajowej nr 63. W okolicy miejscowości Kociołek Szlachecki vw passat zderzył się z samochodem ciężarowym.

— Jak udało nam się ustalić, kierowca passata, który jechał z Orzysza w kierunki Pisza, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, wpadł w poślizg i uderzył w lewy bok jadącej z naprzeciwka ciężarówki MAN — mówi Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Po uderzeniu passat dachował i stanął w płomieniach. — Szacunkowa wartość strat wynosi 7 tys. zł. Ze zniszczonego auta wykręciliśmy akumulator i zakręciliśmy w nim zawór gazu — opowiada kpt. Grzegorz Kuliś, dyżurny KP PSP w Piszu.

Obrażeń ciała doznali dwaj pasażerowie: 34- i 51-letni mieszkańcy gminy Pisz, przewieziono ich do szpitala w Piszu. Droga w miejscu wypadku była zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia zakończyły się po godz. 1 w nocy.