Zdarzyło się! Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia

2014-12-07 20:27:41 (ost. akt: 2014-12-07 20:29:38)

Autor zdjęcia: GO

Pożar hali magazynowej, śmierć Stanisława Mikulskiego, koniec II tury wyborów i tragiczne wypadki na drogach Warmii i Mazur. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje z mijającego właśnie tygodnia.
Poniedziałek (1 grudnia) - Zakończyła się druga (intrygująca wszystkich) tura wyborów samorządowych. Na szczęście obyło się bez większych incydentów. Największym zainteresowaniem w regionie i w Polsce, cieszyły się wyniki wyborów prezydenckich w Olsztynie. W bezpośredniej rywalizacji minimalnie lepszy wynik, osiągnął Piotr Grzymowicz, który pokonał Czesława Jerzego Małkowskiego.


Wtorek (2 grudnia) - W związku ze sprawą znęcania się nad wychowankami Domu Dziecka w Lidzbarku Welskim, jego dyrektorka Małgorzata K., jej zastępczyni i jedna z pracownic zostały odsunięte od obowiązków służbowych.


Środa (3 grudnia) - Strażacy walczyli 10 godzin z pożarem hali magazynowej przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie. Spaliła się 30-metrowej długości część hali, w której znajdowała się stolarnia. Straty oszacowano na około 1,5 mln zł.


Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuCzwartek (4 grudnia) - W związku z budową linii tramwajowej w Olsztynie od poniedziałku fragment ulicy Kościuszki zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Przejazd samochodowy zostanie przekierowany na ul. Kętrzyńskiego i Partyzantów.


Pendolino przejeżdżało dziś przez Iławę. Niestety pociąg nie zatrzymał się na stacji.Piątek (5 grudnia) - W piątek o godz. 9 z dworca Warszawa - Wschodnia wystartował pokazowy przejazd najszybszym pociągiem w Polsce - Pendolino. Według informacji przewoźnika pociąg trasę z Warszawy do Gdańska pokona w ciągu niecałych trzech godzin. Niestety mimo iż przejeżdżał przez Iławę, nie zatrzymał się na tamtejszej stacji. Nam udało się uchwycić go w ruchu.


Sobota (6 grudnia) - W sobotę na drogach regionu doszło do 13 wypadków, jednak do najtragiczniejszego doszło tuż za Dywitami. Kierowca volvo najprawdopodobniej wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Ranny wydostał się z wraku i wyszedł na jezdnię w poszukiwaniu pomocy. Niestety potrąciła go ciężarówka - mężczyzna zmarł.