Kto wygrał w Olsztynie? Wstępne wyniki z komisji

2014-11-16 21:56:04(ost. akt: 2014-11-17 23:21:58)
Według wstępnych danych frekwencja w tegorocznych wyborach samorządowych wyniosła 46,4%. W Polsce procentowo wygrał PiS. Jak to wygląda w naszym województwie i w Olsztynie? Zostańcie z nami!
Obrazek w tresci06:35 Pierwsze oficjalne, ale wciąż szczątkowe wyniki wyborów podaje PKW na konferencji prasowej. W Olsztynie zatwierdzono aż 70 proc. protokołów. W pierwszej turze wyborów na prezydenta Olsztyna wygrał Czesław Jerzy Małkowski (40,15 proc.). Piotr Grzymowicz uzyskał 25, 38 proc. głosów, a Iwona Arendt 11, 26. Oznacza to, że w Olsztynie odbędzie się druga tura wyborów.
Komentarze ekspertów i więcej informacji ze sztabów wyborczych w poniedziałkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Od rana w kioskach, gazeta dostępna jest też w formie PDF na stronie KupGazete.pl

Tak głosował Olsztyn:

Komentarze (93) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pani gbura #1568200 | 31.61.*.* 22 lis 2014 10:24

  TAK MALKOWSKIEMU! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! N IK TYLE NIE ZROBIŁ DLA NATO MIASTA CO MALKOWSKI U! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZA JEGO KADENCJI TO MIASTO OLSZTYN BYŁO PIEKNYM MIASTEM POD WZGLEDEM KULTURALNYM I ROZRYWKOWYM. LUDZIE MIELI PRACĘ, TERAZ TE MIASTO UMARŁO POD PREZYDENTURA GRZYMOWICZA. MIASTO ZALANE BETONEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KULTURALNIE OLSZTYN PADŁ!!!!!!!!!!!!!!!! A Grzybowie rozdaje kasę po kolesiach. WROBILI MALKOWSKIEGO I TO JEST JASNE DLA TEGO PRZEZ TYLE LAT NIE ZOSTAŁ SKAZANY. LUDZIE OPAMIETAJCIE SIĘ BO NIKT NIE ZROBIŁ TYLE DLA OLSZTYNA CO MAŁKOWSKI! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TYLKO MAŁKOWSKI WYCHODZIŁ DO ZWYKŁYCH LUDZI Z OTWARTĄ RĘKĄ . NIKT INNY TYLKO ON ZROBIŁ TYLE DLA OLSZTYNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!@@@!!!!! !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. NIE Grzybowiczowi #1555577 | 87.164.*.* 18 lis 2014 14:41

  do pismaka grzybowicza: popierwsze to wszystki projekty typu drogi i bierzace inwestycje w miescie to owoce Malkowskiego za Malkowskiego bylo wiecej pracy, wiecej w portfelu, wiecej imprez kulturalnych, wiecej imprez sportowych, wiecej usmiechu na twarzy, pozatym co masz czlowieku do ludzi ktorzy wierza w Boga?? idz przez miasto i zobacz jak wygladaja ludzie idz w weekend na starowke? co drugi lokal jest zamkniety, idz zobacz jaki dom ma grzymowicz i jego rodzina Dlaczego Grzybowicza przesladuja plotki o betonie, centowskim, szwagru, arbuzie jak myslisz skad to sie bierze? Dlaczego Grzybowicz jest wzywany do sadu na swiadka w sprawie lapowkowej i powolywania sie jego kolesi na wplywy w ratuszu? Grzybowicz to budowlaniec, kask na leb i won na budowe, co z reszta widac, betonowe place i centra handlowe nie dadza ludziom pracy ani lepszego zycia.Olsztyn nie ma zadnaych konkretnych planow na przyszlosc, Czy Olsztyn jest na dobrej drodze jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne? Czy można zauważyć, że w Olsztynie systematycznie wdrażana jest przemyślana polityka dotycząca transportu oraz rozwoju przestrzennego? GDZIE JEST OBWODNICA ktora tak lobbowal Grzybowicz??Czy Olsztyn w końcu zaczął się czymś wyróżniać w Polsce, czy nareszcie wiemy, w jaki sposób będzie budowany wizerunek naszego miasta i co będzie świadczyć o jego sile? A w końcu, czy Olsztyn z roku na rok staje się co raz przyjaźniejszym miastem do życia? Niestety nie, mieszkancy tez to zauwazyli i dlatego Malkowski dostal prawie 40% a pionek tylko 24% i wsio. Czy Malkowskiego wyprowadza w kajdankach? Nie bo zfinglowana gra jego przeciwnikow nic nie udowodnila bo skoro bylo by inyczej to przez 5 lat raczej by goscia wsadzili, a zarzuty padaja jeden za drugim bo gosc jest niewinny, dlaczego nie dac mu drugiej szansy skoro juz raz byl dobram prezydentem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. NIE Małkowskiemu! #1554137 | 178.235.*.* 18 lis 2014 08:46

  ale olsztyniacy mają krótką pamięć, skoro wybierają Małkowskiego. Widać działa na nich ściskanie dłoni, uśmiechy i nawijanie makaronu na uszy... żałosne. Wolę Olsztyn, który się rozwija, drogi, które się budują, sportowe zaplecze Krzywego, Muzeum Nowoczesności i także parki, wszyscy po nich jedziecie, ale dzięki nim mieszkamy w pięknym mieście. Tak tak! Też się wk..wiam w korkach, ale wiem, że bez nich nie będzie lepiej. I wolę, jak Prezydent wydaje budżet na inwestycje niż na obiadki z klechami i nagrody dla wszystkich, którzy tylko na to pozwolą. Wolę wymagającego prezydenta, który wyciska z urzędników soki, mimo że im oczywiście się to nie podoba. Wolą Małka, przy którym można było spijać kawki i zajadać pączki. A że niektóre urzędniczki przechodziły piekło... co to kogo obchodzi. Mam nadzieję, że w II turze olsztyniacy wybiorą dobrze i nie skażą Olsztyna na hańbę i wstyd. Jedno wyprowadzanie z urzędu w kajdankach zdecydowanie mi wystarczy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. wixen #1553803 | 95.160.*.* 18 lis 2014 02:02

   Podobno Grzybowicz będzie szefem piekarzy u Dąbkowskiego! Radziłbym liczyć każdy gram mąki, bo na mące też "wałki" można kręcić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. realista #1553799 | 95.160.*.* 18 lis 2014 01:55

   Ja wiem skąd wynika desperacja mieszkańców. Brakuje nowych inwestorów, nowych miejsc pracy, godziwych zarobków. Co im po jakis parkach, buspasach, pomnikach, beton placach jak ludzie biedują w Olsztynie? Takie inwestycje mogą cieszyć przekrętasa grzybowicza a nie ludzi walczących od 1 do 1. Z wieloma ludźmi rozmawiałem, narzekają na chaos w prowadzonych inwestycjach - mam znajomych profesorów na Politechnice Gdańskiej i Warszawskiej i oni tylko się śmieją z tego, co tutaj się dzieje min. z budowy tramwajów. Dlatego wszyscy wolą inne zło, które TYM razem może coś dla nich zrobi, sprowadzi inwestorów itd.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (93)