6 osób rannych, 1 nie żyje - weekendowy bilans wypadków na drogach w regionie

2014-11-16 13:07:06(ost. akt: 2014-11-16 19:06:32)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Od piątkowego popołudnia na drogach w województwie doszło do 5 wypadków w wyniku których 1 osoba zginęła, a 6 zostało rannych. Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 509 w powiecie elbląskim. Został potrącony 32-letni rowerzysta, który poniósł śmierć na miejscu.
Do tragicznego wypadku doszło w piątek, 14 listopada około godziny 17 na trasie Zaścianki - Młynary. Z ustaleń policji wynika, że kierujący oplem jadąc w kierunku Młynar podczas wymijania się z jadącym z przeciwnego kierunku fiatem ducato potrącił rowerzystę jadącego w tą samą stronę. 32-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Według policji ani rower, ani rowerzysta nie byli wyposażeni w odblaski ani jakiekolwiek oświetlenie, a tym samym widoczni. Ustalono również, że kierowca opla był trzeźwy w momencie wypadku.

Do kolejnego poważnego w skutkach wypadku doszło w sobotę 15.11, po godzinie 12 we wsi Gorło (gm. Stare Juchy). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 13-latek razem ze swoim 20-letnim wujkiem wykonywali prace na polu. Chłopiec za zgodą swego opiekuna kierował ciągnikiem z przyczepą. Gdy dojechał do miejsca, gdzie był znaczny spadek terenu, stracił panowanie nad traktorem, w wyniku czego pojazd wywrócił się i przygniótł młodego kierowcę.

Nastolatek z obrażeniami w okolicach nóg został przewieziony do szpitala, natomiast jego wujek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że 20-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dochodzeniowcy sprawdzają teraz okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Zostały już wykonane oględziny miejsca wypadku i pojazdu, przesłuchiwani są świadkowie.

Opiekun chłopca może teraz odpowiedzieć za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co w więzieniu można spędzić 3 lata.

Źródło: KWP w Olsztynie