Cenne wyjazdowe zwycięstwo Orła nad Concordią II Elbląg

2014-11-02 19:08:41(ost. akt: 2014-11-03 16:34:13)

W niedzielę (2 listopada) w meczu ostatniej 15 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 Orzeł Janowiec Kościelny pokonał na wyjeździe rezerwy elbląskiej Concordii 2:1 (1:1)
Kolejny sukces na swoim koncie zanotowali piłkarze V ligowego Orła Janowiec Kościelny. W niedzielę w Tolkmicku pokonali Concordię II Elbląg.

Mecz w Tolkmicku, bo w tym mieście rozgrywają swoje ligowe spotkania piłkarze Concordii II Elbląg mógł się podobać miejscowej publiczności. Jako pierwsi gola zdobywają gospodarze. Orzeł przed zakończeniem pierwszej połowy doprowadza do wyrównania.

Świetna akcja całego zespołu. Grzesiu Mróz wypuszcza w bój Dawida Szypulskiego, a ten strzałem na długi słupek zdobywa gola dla Orła.

Po zmianie stron trener Orła wpuścił na boisko Pawła Szypulskiego. Wiadomo ciężki uraz doznany przez Pawła kilka kolejek wstecz nie pozwolił temu zawodnikowi na grę w pełnym wymiarze czasu. Swój kunszt Paweł zademonstrował na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania. Ładna indywidualna akcja Pawła i zdobyty zwycięski gol dla Orłów.

Goście z Janowca mogli podwyższyć wynik, lecz uderzenie Bartka Szczypińskiego trafiło w słupek

Orzeł Janowiec Kościelny po meczu walki, wygrał zasłużenie nad Concordią II Elbląg 2:1. Rundę jesienną piłkarze Orła zakończyli na 7 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 23 pkt.

WM-ZPN planuje jeszcze o ile zezwolą na to warunki pogodowe rozegrać jeszcze dwie ligowe kolejki awansem z wiosny 9 i 11 listopada. Orzeł zagrałby w nich na wyjeździe z Syreną Młynary i u siebie z Fortuną Gągławki. Jest więc okazja do powiększenia swojego dorobku punktowego i awansu w ligowej tabeli.