Patrole policyjne wyruszają na drogi

2014-10-31 08:01:41 (ost. akt: 2014-10-31 12:15:52)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Przez cztery dni na drogach Warmii i Mazur pracować będzie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariuszy nie zabraknie na skrzyżowaniach, gdzie w razie potrzeby będą ręcznie kierować ruchem. Tradycyjnie już policjanci będą także sprawdzać m.in. trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość. W piątek, podobnie jak w całym kraju, na WiM rusza akcja "Znicz".
Od piątku na głównych trasach regionu, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierowców, zwrócą uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan techniczny pojazdów.

Pokierują ruchem w newralgicznych miejscach - by nie dopuścić do tworzenia się zatorów, zwłaszcza na drogach dojazdowych do cmentarzy.

W zainteresowaniu policjantów będą także piesi - policjanci będą zwracać uwagę pieszym na konieczność używania odblasków po zmroku i wieczorem.

Jak bezpiecznie dotrzeć do celu i wrócić do domu?

- Jeśli mamy do pokonania długi odcinek, warto się odpowiednio wcześniej przygotować do takiej podróży- mówi mł. insp. Robert Zalewski - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie - zadbać o auto, sprawdzić oświetlenie pojazdu, wycieraczki, w sposób przemyślany rozmieścić bagaże. Co ważne - podczas pokonywania długich tras, często po zmroku należy robić regeneracyjne przerwy, podczas których można napić się czegoś ciepłego, pooddychać świeżym powietrzem, czy po prostu rozprostować się. Nie ma żadnych złotych zasad, kiedy należy robić takie przerwy. Każdy kierowca czuje, kiedy wskazany będzie postój, kiedy potrzebuje odpoczynku.

Bezwzględna trzeźwość za kierownicą, koncentracja i uwaga oraz stosowanie się do przepisów – to fundamentalne zasady przydatne każdemu kierowcy. W tych dniach nie należy też „jeździć na pamięć”- w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu, warto zapoznać się z tymi zmianami, które dostępne są na stronach internetowych komend policji.

źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ztrz #1528345 | 88.156.*.* 31 paź 2014 16:06

  DZIĘKUJEMY ZA PARALIŻ MIASTA SPOWODOWANY POLICJĄ KIERUJĄCĄ RUCHEM!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. PETER #1528310 | 77.242.*.* 31 paź 2014 15:47

   Co roku pier...nie, straszenie a policji nie widać. Na drogach pełno debili a kontrole to chyba tylko przy cmentarzach bo nigdy nie widziałem. A już w szczególności Olsztyn-Ostróda

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)