Dzień Seniora w Ełku

2014-10-29 12:31:19(ost. akt: 2014-10-29 12:37:05)

Autor zdjęcia: Archiwum WDO

— Naród, który nie chroni dziadków i nie traktuje ich dobrze, jest narodem bez przyszłości. Bo traci pamięć i wykorzenia się...

W niedzielę, 26 października seniorzy z parafii św. Wojciecha w Ełku zgromadzili się w katedrze na wspólnej Eucharystii w intencji osób starszych, dziękując za ich świadectwo życia z prośbą o błogosławieństwo na dalsze lata.

— Naród, który nie chroni dziadków i nie traktuje ich dobrze, jest narodem bez przyszłości. Bo traci pamięć i wykorzenia się. Jedną z najpiękniejszych rzeczy w życiu rodzinnym jest okazywać czułość dziecku i przyjmować gesty czułości ze strony dziadka i babci — przypomniał słowa papieża Franciszka ks. Łukasz Malinowski.


Po wspólnej modlitwie seniorzy obejrzeli część artystyczną w sali konferencyjnej Kurii Biskupiej. Młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku zaprezentowali montaż słowno – muzyczny ku czci św. Jana Pawła II. Natomiast młodzież zaprezentowała pokaz tańca towarzyskiego.

KSM-owicze zadbali o radosny nastrój przyśpiewkami biesiadnymi. Seniorzy chętnie przyłączyli się do wspólnego śpiewania. Dużym zainteresowaniem cieszył się przygotowany punkt medyczny, gdzie ratownicy profilaktycznie dokonywali pomiarów ciśnienia i cukru.


Ks. Łukasz Malinowski wyjaśnia, że młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w przygotowanie Parafialnego Dnia Seniora.

— Traktujemy to jako formę wdzięczności naszym seniorom za ich cichą obecność, za pamięć w modlitwie, za dobre słowo i rady – dodał kapłan.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wyborca #1525494 | 89.228.*.* 29 paź 2014 15:01

    Już niedługo nie będzie babć i dziadków,PełO zadbało o to wydłużając im wiek emerytalny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz