Królowa, kanclerz i tancerz

2014-10-25 10:08:00 (ost. akt: 2014-10-25 10:06:24)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Czesław Niemen nazywał Wojciecha Muchlado wujkiem. On sam był jednym z najwybitniejszych olsztyńskich choreografów. — To on dał mi życiową odwagę — wspomina Helena Piotrowska, jego wychowanka z zespołu Olsztyn.
W ratuszu (nowym) można oglądać wystawę poświęconą Wojciechowi Muchlado, wybitnemu olsztyńskiemu choreografowi. — Została zorganizowana z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa i najpierw była prezentowana w Węgorzewie — mówi Helena Piotrowska, wychowanka Muchlady, autorka książki poświęconej choreografowi „Przyjdź, będziesz tańczyć”. — W Olsztynie jest pokazywana z okazji 25-lecia wpisania pana Wojtka do księgi zasłużonych dla Olsztyna.

Zespół był zapraszany do rządowego ośrodka wypoczynkowego w Łańsku. — Występowaliśmy m.in. przed Bruno Kreiskym, kanclerzem Austrii, Fabiolą, królową Belgii, i prezydentem Francji Valery Giscard d’Estaing”em — wylicza Piotrowska.

Mama na skrzypcach
Wystawa została otwarta w poniedziałek. — Było to bardzo wzruszające spotkanie — opowiada Helena Piotrowska. — Przyszły kobiety, które tańczyły u Muchlady jeszcze w latach 50. Jedna z nich poznała w zespole męża. One same nie widziały się ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wyborca/wyborczy ewenement. #1520419 | 89.228.*.* 25 paź 2014 11:37

  *** od zawsze, juz od dziecka trapila mnie jakas dziwna animozja, i nie moglem pojac, jak to jest, ze wszedzie tam gdzie nie trzeba uzywania sily / chocby fizycznej, czy produkcyjnej/ widac ludzi silnych zdrowiem, duchem i potega widoczna juz na dzien dobry, zas tam gdzie ciezka,nawet bardzo ciezka i wyczerpujaca praca tam ulokowani sa same slaboszczaki, najslabsi z tego calego bukietu ewolucyjnego, i tak jest od zawsze, a juz za mlodosci naszej wielkie glowy/ czy tzn. twarde lby/ wmawialy nam, ze kazdemu wedlug jego potrzeb/.Czyzby po prostu slabsi od zawsze byli spychani przez silniejszych , nawet w demokracji??? Czyzby natura tak pchala ten swiat, a moze to mozna zmienic poprzez WYBORY?. Tak ciekawy spolecznie ewenement.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD