OSP w Woszczelach ze sztandarem

2014-10-20 08:37:12 (ost. akt: 2014-10-20 08:39:34)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Ełk wzbogaciły się o nowy sprzęt. Jego uroczyste przekazanie nastąpiło w niedzielę przy gminnej świetlicy w Woszczelach.
Do miejscowej jednostki trafił wart prawie 700 tys. złotych nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

- To ciężki samochód Mercedes-Benz Atego, wyposażony w 4,5 tysiąca litrów wody, 450 litrów środka pianotwórczego, sprzęt do cięcia holmatro, sprzęt do oddymiania, deskę i torbę ratowniczą oraz agregat prądotwórczy - wylicza Mieczysław Pohlmann, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Woszczelach. - Znajduje się tutaj również najaśnica zasilana z układu elektrycznego samochodu. Czekaliśmy na ten samochód kilkanaście lat. Stary Star poszedł na żyletki, wrócił Mercedes z tymi samymi numerami operacyjnymi.

Lekki samochód gaśniczy, który do tej pory służył druhom z Woszczel powędrował do jednostki OSP w Stradunach. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Ełckiej, Rożyńsku i w Chełchach otrzymały specjalistyczny sprzęt strażacki.
Ważnym momentem uroczystości było poświęcenie, a następnie przekazanie sztandaru OSP w Woszczelach. Symbolicznego aktu wbicia gwoździ dokonali: wójt gminy Ełk Antoni Polkowski - fundator sztandaru, z-ca komendanta wojewódzkiego straży pożarnej st. bryg. Mirosław Hołubowicz, komendant powiatowy straży pożarnej mł. bryg. Marek Markowski, z-ca komendanta powiatowego straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Litwinko oraz przewodniczący Rady Gminy Ełk Dariusz Kordyś.

- Ofiarność, trud i poświęcenie w niesieniu pomocy na przestrzeni dziesiątków lat zostały dzisiaj uszanowane w symbolach sztandaru - powiedział podczas uroczystości Antoni Polkowski. - Honoruje on wszystkich druhów, strażaków żyjących i zmarłych. Będzie także symbolem więzi pokoleń i wzniosłych tradycji rycerzy pod znakiem św. Floriana. Jestem dumny, że właśnie jednostka w Woszczelach będzie posiadała własny sztandar, drugi w naszej gminie. Przekazując nowy samochód pożarniczy jednostce Woszczele, oddaję go naszej społeczności, by służył ochronie człowieka i jego mienia. Gratuluję również OSP Straduny nowego pojazdu ratowniczego. W końcu wysłużony Żuk będzie mógł odejść na emeryturę. Mam nadzieję, że pozostały sprzęt który został przekazany wzmocni stan wyposażenia naszych jednostek OSP. Wszystkim strażakom, ochotnikom dziękuję za wspaniałą współpracę.

Czar


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mariola #1514395 | 89.228.*.* 20 paź 2014 16:40

  Polkowski, Polkowski i znów Polkowski, ile on wam płaci że tylko o nim piszecie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mar. #1513877 | 83.9.*.* 20 paź 2014 09:06

   A ten klecha to wktorym miesiącu ciaży? Strażakom gratulacje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

   Unia Europejska

   VISA MASTER CARD