Bo pierwszakiem jest się raz w życiu

2014-10-10 13:44:03 (ost. akt: 2014-10-10 14:13:12)
Rozdaliśmy pierwszakom specjalne wydanie "Gazety Olsztyńskiej"

Rozdaliśmy pierwszakom specjalne wydanie "Gazety Olsztyńskiej"

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

We wtorek (7.10) do szkół podstawowych w Olsztynie i powiecie trafiła ,,Gazeta dla pierwszaka", specjalny dodatek do ,,Gazety Olsztyńskiej". Znalazły się w niej zdjęcia 121 pierwszych klas szkół podstawowych. Do części z nich osobiście dostarczyliśmy gazety. — Jesteśmy tu wszyscy — cieszyli się uczniowie.
Rozpoczęcie nauki w szkole to ogromne przeżycie dla każdego pierwszaka i jego rodziców. W końcu od tej pory na dzieci spadają nowe obowiązki. Muszą pilnie się uczyć, każdego dnia przychodzić do szkoły, poznają nowych kolegów i koleżanki oraz mają swoje pierwsze nauczycielki i wychowawczynie.

Postanowiliśmy pomóc uczniom w pielęgnowaniu przez lata ich pierwszych wspomnień związanych ze szkołą. Już kolejny raz specjalnie dla pierwszaków z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego przygotowaliśmy „Gazetę dla pierwszaka”. Dzięki niej każdy z uczniów za kilkanaście lat będzie mógł spojrzeć na zdjęcie swojej klasy i powspominać szkolne chwile.

W Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie odwiedziliśmy klasę Ia. To grupa w całości złożona z sześciolatków. Dzieci właśnie ćwiczyły pisanie, przepisując z tablicy zdanie „To jest mama, a to tata”. Kiedy weszliśmy do klasy, żeby rozdać gazetki, dzieci nie przerwały pisania, dopóki nie pozwoliła im na to ich wychowawczyni. Dopiero wtedy pierwszoklasiści zaczęli przeglądać zdjęcia w poszukiwaniu swojej klasy. — Już znalazłam! — ucieszyła się Oliwka. — Ale ładnie wyszłam. Fajna jest ta gazetka — mówi dziewczynka.
Taka sama radość zapanowała podczas naszej wizyty w Szkole Podstawowej nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF. — Ja jestem obok mojej koleżanki Zuzi. Bardzo ją lubię, cieszę się że jesteśmy razem na zdjęciu — stwierdza Asia. Dzieci po dokładnym prześledzeniu wszystkich klas złożyły gazety i spakowały je do plecaków. — Pokażę je moim rodzicom i w ogóle wszystkim. Albo w ramkę oprawię i będzie wisiało u mnie w pokoju na ścianie, żeby wszyscy dobrze mnie widzieli — wyjaśnia Oskar.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie czekali na nas od samego początku roku szkolnego. Nauczycielki od razu uprzedziły je, że dostaną od nas specjalną gazetkę ze swoimi zdjęciami. Dlatego wcale nie byli zdziwieni naszym widokiem. — Wy jesteście z „Gazety Olsztyńskiej”! Macie na pewno dla nas gazetki — zgadła od razu Laura z Id. Dzieci miały tego dnia dzień zabawek, każde z nich przyszło do szkoły ze swoją ulubioną przytulanką i opowiadało o niej. Na widok swoich zdjęć zabawki odłożyły jednak do kąta.
W Szkole Podstawowej nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, odwiedziliśmy klasę Ib. Dzieci uczyły się w tym czasie języka angielskiego. Kiedy pierwszaki już znalazły swoje zdjęcie, zaczęły oceniać, kto wyszedł na nim najładniej. — Ja wyglądam ładnie. I Nikola też. Nasza pani też mi się podoba — wylicza Gabrysia.

Zapytaliśmy również przy tej okazji dzieci czy lubią szkołę i jak im tu jest. — Ja tam lubię moją szkołę, panią i klasę. Jest fajnie, uczymy się różnych fajnych rzeczy i trochę się też bawimy. Dobrze jest być w szkole — odpowiada Rafał. Jego kolega Kamil podkreśla, że szkoła jest fajniejsza niż przedszkole. — Tu jest więcej ludzi i zawsze jest co robić. Mam swój plecak, piórnik i zeszyty... Zawsze chciałbym się uczyć — twierdzi.
NR

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Katechetka #1505489 | 88.156.*.* 11 paź 2014 21:23

  Raz w życiu ? Jeszcze trzeba uzyskać promocję do następnej klasy :)

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1505251 | 88.156.*.* 11 paź 2014 15:54

  ciekawe dlaczego dzieci z niepublicznych szkół zostały pominięte?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. toms #1505195 | 79.191.*.* 11 paź 2014 14:38

   świetny pomyśł taka gazetka !

   odpowiedz na ten komentarz

  2. yyz #1504965 | 213.158.*.* 11 paź 2014 08:37

   Ne do końca pierwszakiem jest się kilka razy za każdym razem kiedy rozpoczynamy naukę w nowej szkole.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  3. BarQ8106 #1504600 | 188.146.*.* 10 paź 2014 17:26

   uważam że nie powinno być takich dodatków....takie zdjęcia trafiają do sporo za szerokiej grupy ludzi...kiedyś jak się robiło zdjęcie klasowe to zdjęcie to otrzymywały osoby z klasy i nikt wiecej... a tutaj proszę katalogowanie dzieci wraz z zdjęciami..i publikacja w gazecie...ułatwiajcie szukanie pedofilom....brawo genialnego pomysłu

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD