Ponad 10 tysięcy chętnych chce startować w wyborach

2014-10-09 10:00:35 (ost. akt: 2014-10-09 09:58:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

We wtorek o północy minął termin zgłaszania list wyborczych. Zarejestrowano ich ponad 10 tysięcy, co pokazuje, że nie brakuje tych, którzy widzą się w samorządzie. A po podwyżce diet nie brakuje też chętnych do pracy w komisjach wyborczych.
7 października to jedna z ważniejszych dat wyborczego kalendarza. Jeśli do tego czasu lokalne społeczności nie zgłosiły swoich list, straciły szansę na start w wyborach samorządowych.


Według wstępnych danych we wtorek do północy do olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego zgłoszono ok. 6 tysięcy list. W Elblągu około 5 tysięcy.
Jak się jednak okazuje w wielu zgłoszeniach były błędy formalne. — Mamy informacje, że komisje zwróciły się do pełnomocników kilkuset komitetów wyborczych, aby ci poprawili błędy zawarte w dokumentach.

Chodzi m.in. o nieprawidłowo podane dane w oświadczeniach i brak kandydata w rejestrze wyborczym. Większość komitetów zastosowało się do poleceń, ale w ok. dwudziestu przypadkach komisje musiały podjąć stosowne uchwały wzywające do usunięcia błędów — wyjaśnia w rozmowie z Gazetą Dorota Białowąs, dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Co ciekawe, chociaż decydujące etapy kampanii jeszcze przed nami, w regionie rozpatrywana była już pierwsza sprawa w trybie wyborczym. Rozprawa dotyczyła krytycznego artykułu, jaki ukazał się w jednej z gazet w Piszu. Wczoraj Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał jednak postanowienie o oddaleniu protestu. Przypomnijmy, że do urn wyborczych pójdziemy 16 listopada.

O pracy w komisjach wyborczych przeczytasz w czwartkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Gazeta dostępna tez w formie PDF na Kupgazete.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pioter's #1504437 | 83.3.*.* 10 paź 2014 13:50

  Mądry pomysł głosować na mlodych, na mniej znanych, niezpesutych, bo wybory samorządowe to wybory jednomandatowe, osoba z największa liczbą głosów otrzymuje mandat ( o ile komitet wyborczy przekroczy próg). Nie tzw jedynki, tylko Ten?Ta kto uzyska najwięcej głosów. Dlatego warto głosować na ludzi młodych, ambitnych, nie zepsutych kolacyjkami, ustawkami, negocjacjami biznesowo-politycznymi. Dobrze nie jest, gdy jest to co rządzi, więc dlaczego nie dać szansy młodym.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Rolnik #1503589 | 81.190.*.* 9 paź 2014 16:37

  Ten HAHAH co napisał ten komentarz to coś mu powiem.Ja tam do świń nic nie mam jeśli jest ich aż tyle to będzie w czym wybierać - bo bez świń nie byłoby dobrego mięska i przetworów a przy tym ilu ma przy nich pracę począwszy( od rolnika i masarniach kończąc) . Ponadto co się ta bulwersujesz pewnie sam masz w rodzinie jakiegoś urzędasa i zapewne zbyt mało odwagi by zgłosić swoją kandydaturę. Co do koryt to każdy się do niego pcha bo to wynika ze świńskiej natury człowieka, te największe są na WIEJSKIEJ w WARSZAWIE i to one przez swą dotychczasową politykę zepsuły klimat w chlewie jakim jest POLSKA, ponieważ są już tak nażarte że nie dopuszczają innych do koryta a każdy wie że przeżarta i przerośnięta świnia to do żadnych przetworów i uboju się nie nadaję one nadają się jedynie na paszę do WIPASZU lub innej przetwórni. Dlatego przestań pleść bzdury i idź zagłosuj na świnie na której najbardziej Ci zależy! Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. jak zobaczyć u #1503319 | 78.30.*.* 9 paź 2014 11:27

   beka z komisji?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD