Kuźnia Pomysłów w Berkowie

2014-10-01 13:39:07(ost. akt: 2014-10-01 13:49:57)
Podczas uroczystości w Berkowie

Podczas uroczystości w Berkowie

Autor zdjęcia: Arch. UG w Wydminach

Uroczyście podsumowano Program Aktywności Lokalnej w Berkowie. Dzięki zaangażowaniu wielu Partnerów oraz mieszkańców wsi odbyły się warsztaty stolarskie, dzięki którym powstała „Kuźnia Pomysłów” oraz „Grzybek rekreacyjno-wypoczynkowy”.
Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla skierowanych do mieszkańców Berkowa za ich zaangażowanie w rozwój wsi. Tym samym wójt wyraził nadzieję, że to dopiero początek pozytywnych przemian w sołectwie i wspólnie z Partnerami przekazał klucze do „Kuźni”.


Po krótkich wystąpieniach przybyłych gości mieszkańcy wręczyli upominki dla wszystkich Partnerów biorących udział w rewitalizacji Berkowa. Następnie ksiądz proboszcz Parafii w Zelkach poświęcił „Kuźnię Pomysłów”, która służyć będzie za miejsce spotkań mieszkańców.


Po oficjalnej części spotkania zebrani mogli posilić się gorącymi daniami oraz poczęstunkiem przygotowanymi przez mieszkańców.


Od 2013 roku trwa w Berkowie Program Pilotażowy rewitalizacji wsi. Mieszkańcy brali udział w warsztatach kulinarnych, stolarskich, odbyła się minikonferencja historyczna. Ponadto sołectwo uczestniczy w Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na początku roku mieszkańcy zarejestrowali Stowarzyszenie „Zielona Przystań w Berkowie”.


Program Aktywności Lokalnej współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W spotkaniu udział wzięli: Pani Wiesława Przybysz – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie, Pan Adam Puza – doradca w Regionalnym Ośrodku Europejskiego Funduszu Społecznego, Pani Anna Skass – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku, Pani Małgorzata Ćwikowska – doradca w Ośrodku Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej, Pan Karol Paszkowski – animator z ramienia Urzędu Marszałkowskiego, Pan Radosław Król – Wójt Gminy Wydminy, Pani Maria Dolecka – Zastępca Wójta Gminy Wydminy, Pan Artur Grygiencza – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wydminach wraz z pracownikami GOPS, ksiądz proboszcz Krzysztof Mulewski, Pani Agata Rudnicka – wykonawca warsztatów kulinarnych oraz Pan Witold Lula – dostawca materiałów niezbędnych do budowy obiektów w Berkowie.

UG WydminyPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec Berkowa #1498799 | 79.191.*.* 3 paź 2014 09:10

    Wójt obiecał przed wyborami miejsca pracy w miejscowościach po byłych PGR-ach. Gdzie one są??? Kuźnia pomysłów to tylko jego promocja.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz