Co czeka kulturę w Olsztynie za kilka lat?

2014-09-30 09:27:06(ost. akt: 2014-10-08 08:11:14)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

„Archipelagi kultury” to hasło konferencji, którą w październiku organizuje „Gazeta Olsztyńska”. W spotkaniu wezmą udział dyrektorzy instytucji kultury z Warmii i Mazur. Cel jest prosty — odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby przyciągać odbiorców kultury nie tylko teraz, ale także za 5 czy 10 lat.
Wśród gości konferencji znajdą się m.in. dyrektorzy najważniejszych ośrodków kulturalnych w Olsztynie. Jakie są ich mocne i słabe strony, na co postawią największy nacisk, czego im brakuje?

Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

— Biblioteka przestała być wyłącznie miejscem wypożyczania książek, choć to jej funkcja podstawowa. Tu zdobywa się też kompetencje informatyczne. W naszych filiach spotykają się rady osiedli i tu można głosować na projekty budżetu obywatelskiego.Piotr Sułkowski, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

— Sukcesem są przede wszystkim uśmiechnięci melomani. Trafiamy do ich oczekiwań, na większość koncertów brakuje biletów.Wojciech Kass, dyrektor Muzeum im. K.I. Gałczyńskiego w Praniu

— Kultura jest jak drzewo, wymaga cierpliwości i troski — podkreśla Kass. — Przez 17 lat udało nam się w Praniu wyhodować takie drzewo, wspólnotę artystów i widzów. Nasza publiczność jest niezwykła — uważna, inteligentna i żarliwa.

Konferencja odbędzie się w czwartek (9 października). Relację zamieścimy w Gazecie Olsztyńskiej.

MZG

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karol #1502242 | 83.24.*.* 7 paź 2014 23:42

    Boże co za gniot w teatrze !!! Czerwone nosy, to porażka. Ani treść, ani sens, po prostu gniot w dodatku gra wielu aktorów na poziomie szkolnego teatrzyku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. komtur #1501841 | 31.174.*.* 7 paź 2014 16:47

    Ale to będzie chodziło o kulturę masową? Już była!!

    odpowiedz na ten komentarz