Łędławki: Uszkodzona kapliczka została wyremontowana

2014-09-14 07:54:54(ost. akt: 2014-09-14 08:00:12)
Kapliczka w Łędławkach została wyremontowana po tym, jak 25 lipca 2014 r. wicher przewrócił drzewo na jej dach.

Kapliczka w Łędławkach została wyremontowana po tym, jak 25 lipca 2014 r. wicher przewrócił drzewo na jej dach.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Niespełna 2 miesiące po uszkodzeniu przez wicher i przewrócone na dach drzewo, zabytkowa kaplica poświęcona świętym Piotrowi i Pawłowi w Łędławkach, zyskała nowy blask. Jej remont kosztował około 7 tys. złotych.
Zabytkowa kaplica w Łędławkach została poważnie uszkodzona 25 lipca 2014 r. Nagła burza i wichura przewróciła wtedy, na jej dach, rosnącą w pobliżu potężną lipę.

- Remont kaplicy został zakończony kilka dni temu. Kosztował około 7 tysięcy złotych. Urząd Miejski w Bisztynku przekazał nam nieodpłatnie dachówkę na pokrycie dachu. Kaplica ma teraz nową konstrukcję dachu i zyskała nową elewację. naprawiliśmy też zalane częściowo wnętrze - mówił nam ks. Janusz Rybczyński, proboszcz parafii w Bisztynku, do której kaplica należy.

Kaplica w Łędławkach jest obiektem wyjątkowym, bowiem zachowały się w niej elementy wyposażenia pochodzące z czasów przed Ii wojną światową. W ołtarzu zwiedzający mogą zobaczyć obrazy św. Jana Nepomucena i św. Walentego a na ścianach stare obrazy Drogi Krzyżowej z zachowanymi niemieckimi opisany wykonanymi gotycką czcionką. Aby zobaczyć wnętrze trzeba jednak poprosić we wsi o otwarcie kaplicy, bo zwykle jest zamknięta.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bisztynek.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Źródło: Gazeta Olsztyńska