Koncertowo, tanecznie i na wesoło. Witaj Szkoło!

2014-09-12 12:38:38(ost. akt: 2014-09-12 12:39:22)
Wiele atrakcji i konkursów z nagrodami czeka na uczestników festynu Witaj Szkoło, organizowanego przez Gazetę Olsztyńską i Galerię Warmińską. Zapraszamy już w najbliższą sobotę (13 września) o godz. 12.
Zacznie się od mocnego rockowego uderzenia. Nomakeup to lubawski zespół, który zwyciężył w naszym przeglądzie muzycznym zorganizowanym na Pożegnania Lata z „Gazetą Olsztyńską”. Muzyczną ucztę zapewnią wokalistka Anita Perużyńska i gitarzysta Sławek Kasprzycki, który obiecuje, że będzie przede wszystkim melodyjnie. Chwilę później melodię zastąpi rytm. Na scenie pojawią się nie mniej utalentowane, acz nieco młodsze Wariatki, czyli 12-letnie perkusistki z Olsztynka, które nadadzą tempa naszej imprezie.

Nauczymy tańczyć i mamy, i córki
Nie zabraknie konkursów i atrakcji. Quiz z wiedzy o ruchu drogowym przeprowadzą policjanci z komendy wojewódzkiej. Młodzi miłośnicy kina będą mogli również spróbować swoich sił w konkursie filmowym, w którym będzie można wygrać bilety do Multikina. Ci, którzy od kina wolą teatr, też znajdą coś dla siebie. Specjalnie dla nich Olsztyński Teatr Lalek przeprowadzi zajęcia z interaktywnej edukacji teatralnej.

Dla tych, którzy wolą ruch, przygotowaliśmy atrakcje sportowe, oczywiście również z nagrodami: konkurs rzutu do kosza, hula-hoop, a także konkurs tańca, który zorganizuje studio animacji ruchowej Rytm. Nie umiecie tańczyć? Nie szkodzi. — Nauczymy tańczyć i matki, i córki — zapewnia Małgorzata Faszcza, właścicielka studia. Dla tych, którzy taniec wolą oglądać niż uprawiać, przeznaczone są efektowne pokazy tańca brzucha. Swoje taneczne trzy grosze dorzucą także w widowiskowy sposób czirliderki z grupy Soltare.


***

Żywe zdjęcia i pomalowane twarze
Jeśli ktoś spragniony jest jeszcze większej dawki energii (czy jest to w ogóle możliwe?), będzie mógł popatrzeć na akrobacje młodych parkourowców z Olsztynka. Swoje umiejętności zaprezentuje siedmiu członków grupy BZW, czyli Biegnący Za Wolność.

Na scenie i poza nią cały czas będzie się coś działo, przestojów nie przewidujemy. Przewidujemy za to trochę sztuki w praktyce. Na otwarciu parku Centralnego napisaliśmy kryminał, na pożegnaniu lata romans, a tym razem wspólnymi siłami napiszemy bajkę — liczymy na nieograniczoną fantazję zwłaszcza tych najmłodszych pisarzy.

Żeby świat realny był równie kolorowy, jak ten bajkowy, Eranova pomaluje nam twarze, a my kredkami namalujemy ogromny obraz dla Galerii Warmińskiej. Ci, którzy od sztuki wolą technikę, też znajdą coś dla siebie. Chętni będą mogli odwiedzić stoisko Gazety, gdzie będzie można zapoznać się z aplikacją Aurasma, która potrafi ożywić każde zdjęcie z papierowego wydania, a w tym czasie nad naszymi głowami latać będzie redakcyjny dron.

Świetna zabawa i mnóstwo nagród
Przez nieco ponad dwie godziny, bo tyle czasu spędzimy razem, na pewno nie zabraknie świetnej zabawy dla całych rodzin. W bezliku atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie też nagród, które ufundują między innymi Ośrodek Sportu Sportu i Rekreacji, Multikino, Adrenalina i Stomil Olsztyn.


łw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as #1483640 | 83.24.*.* 12 wrz 2014 18:00

    serdecznie pozdrawiam Wariatki z Olsztynka. Dziewczyny jesteście wspaniałe :))

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz