Dwóch bohaterów tenisowego turnieju Grand Prix

2014-09-09 08:29:51(ost. akt: 2014-09-09 08:48:44)
Mikołaj Kuszka (z prawej) odebrał specjalne podziękowanie za reprezentowanie barw Bałgi Górowo Iławeckie. Z lewej organizator rozgrywek Grand Prix Andrzej Markowski

Mikołaj Kuszka (z prawej) odebrał specjalne podziękowanie za reprezentowanie barw Bałgi Górowo Iławeckie. Z lewej organizator rozgrywek Grand Prix Andrzej Markowski

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

Co najmniej dwóch bohaterów miał pierwszy po wakacyjnej przerwie, a czwarty w tym roku, turniej Grand Prix w tenisie stołowym, który rozegrano w Górowie Iławeckim.
Jednym z nich był Mariusz Mańkiewicz, który jako pierwszy jednocześnie wygrał zawody zarówno w kategorii mężczyzn, jak i open (zawodnicy z licencjami + chętni). W obydwu finałach zawodnik z Konopek Nowych pokonał tego samego rywala — Wiesława Drapałę z Lidzbarka Warmińskiego.

Niewątpliwie drugim bohaterem dnia był Mikołaj Kuszka z Węziny k. Elbląga, który w tegorocznej Grand Prix wystartował po raz pierwszy (wiosną przygotowywał się do matury).

Mikołaj przez ostatnich kilka lat, podczas nauki w Zespole Szkół z UJN, reprezentował górowską Bałgę podczas ligowych rozgrywek. Jego największym sukcesem było zdobycie drużynowego mistrzostwa województwa Szkolnego Związku Sportowego i późniejszy start w mistrzostwach Polski.

Od października Mikołaj rozpoczyna edukację na wyższej uczelni w Gdańsku i jego sobotni występ był znakomitą okazją, aby podziękować młodemu sportowcowi za reprezentowanie górowskiego zespołu.

Na górowskie zawody zaglądają amatorzy z wielu miast Warmii i Mazur. W sobotnim turnieju wystartował również przebywający na urlopie w okolicach Ełku mieszkaniec Warszawy.

Spodobała mu się nasza impreza i zadeklarował chęć startu w kolejnych turniejach. Jednocześnie był bardzo zdziwiony, iż od startujących nie pobiera się wpisowego.

Smutnym staje się natomiast fakt, iż w zawodach brakuje dziewcząt i kobiet. W sobotę żadna z nich nie pojawiła się w hali przy SP nr 2.


Andrzej Markowski


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wysportowana Gorowianka #1484052 | 46.204.*.* 13 wrz 2014 13:24

    Brawo, gratuluje Panu osiaganych wyników pracy z młodzieżą

    odpowiedz na ten komentarz