Już w sobotę festyn Witaj Szkoło. Sprawdź, atrakcje

2014-09-08 15:45:47(ost. akt: 2014-09-08 15:45:28)
Największe wrażenie na jury zrobił zespół Nomakeup

Największe wrażenie na jury zrobił zespół Nomakeup

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Koncerty, animacje i konkursy z nagrodami - tak w skrócie zapowiada się festyn Witaj Szkoło z "Gazetą Olsztyńską", który już w sobotę (13 września) odbędzie się w Galerii Warmińskiej. Sprawdź, jakie atrakcje będą czekały na dzieci i ich rodziców!
Co prawda rok szkolny rozpoczął się w zeszłym tygodniu, jednak... — ...skoro oficjalne uroczystości mamy za sobą, teraz trzeba powitać szkołę na wesoło, żeby zdobyć chęci na dziesięć miesięcy nauki — mówi Ewa Bartnikowska, redaktor naczelna „Gazety Olsztyńskiej”. — Dlatego też zapraszamy na festyn ze szkołą w tle. Na pewno będzie świetna zabawa! — zapewnia.

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 12-14 w Galerii Warmińskiej. Na scenie wystąpi zespół "nomakeup", zwycięzca Przeglądu Muzycznego, który odbył się 30 sierpnia na os. Generałów podczas Pożegnania Lata z „Gazetą Olsztyńską”. — Jest nam bardzo miło, że będziemy mieli okazję uświetnić festyn naszym występem — mówi Sławomir Kasprzycki, gitarzysta zespołu. — Na pewno będzie głośno! — zapewnia.

Przed publicznością zaprezentują się także dwa zespoły złożone z dziewcząt w wieku od 11 do 12 lat: wokalno-instrumentalny Szarlotka oraz perkusyjny Wariatki. Pierwszy wykona polskie i zagraniczne covery, drugi kompozycje perkusyjne.

Na gości czekać będzie także nasze stoisko technologiczne. Pokażemy jak ożywić zdjęcia w naszej Gazecie i opowiemy, jak można zostać dziennikarzem. Każdy chętny będzie mógł także poczuć się jak prawdziwy artysta oraz bajkopisarz. A to dlatego, że na długiej beli papieru gazetowego będziemy malować kredkami wielki obraz, który następnie zostanie wystawiony do podziwiania przez klientów Galerii Warmińskiej.

Natomiast na flipcharcie, wspólnie napiszemy bajkę. Dla maluchów nie zabraknie także 
pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły czy zabawy z hula-hoopem i skakanką. Zaprosimy także do udziału w konkursach z nagrodami, m.in. rzutu do kosza.

Kolejne atrakcje już wkrótce!

mp