Koncertowo pożegnaj Lato z Gazetą Olsztyńską. Sprawdź, jak dojechać!

2014-08-29 09:41:28(ost. akt: 2014-08-30 15:09:36)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W sobotę na scenie powalczą zespoły w Przeglądzie Muzycznym. Atrakcji podczas Pożegnania Lata zapewnimy jednak dużo więcej. Będą warsztaty i pokazy, a dla maluchów trampolina i zjeżdżalnia.
Pożegnanie Lata z „Gazetą Olsztyńską” odbędzie się w sobotę (30 sierpnia) w godz. 11-14 na terenach rekreacyjno-sportowych na os. Generałów. Imprezę tradycyjnie już otworzy Antek Sulżycki, siedmioletni raper z Dobrego Miasta. Po nim na scenie pojawią się dwa zespoły muzyczne złożone z dziewcząt w wieku od 11 do 12 lat z Olsztynka: wokalno-instrumentalny Szarlotka oraz perkusyjny Wariatki.

Następnie rozpocznie się Przegląd Muzyczny, podczas którego zaprezentuje się siedmioro wykonawców: Julia „Deusjulie” Chuchrowska, Mirek Deredas, Soul's Sound, Nomakeup, Ejtobanglę (wybrało ich jury), Karolina Balle i We Will Never Be Famous (zdobyli dziką kartę w głosowaniu internetowym). Zaprezentuje się także Dziewczyna Lata 2014 „Gazety Olsztyńskiej”, która w nagrodę otrzyma m.in. sesję zdjęciową.

W południe rozpocznie się finał konkursu „Wygraj wesele”. Pięć zakochanych par będzie rywalizowało w pięciu konkurencjach. Sponsorem głównym konkursu jest Rezerwat Smaków Leśne Wrota, Centrum Wypoczynku i Rekreacji, który ufundował nagrodę o wartości 15 000 zł w formie wesela w Leśnych Wrotach. Fundatorem nagród za zajęcie 2. i 3. miejsca jest firma Zepter.


Podczas Pożegnania Lata zaprosimy wszystkich do pisania wakacyjnego romansu, zrobienia zdjęcia tzw. selfie, a każdy chętny będzie mógł stoczyć walkę z szermierzami z klubu Hajduczek. Na beli papieru gazetowego namalujemy wielki obraz. Będą także konie ze stadniny Janusza Kojrysa. Opiekę medyczną zapewnią ratownicy z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie, którzy przeprowadzą pokaz pomocy przedmedycznej.

Selfie pokażemy na naszej stronie oraz w papierowym wydaniu „Gazety Olsztyńskiej”. Autor najlepszej fotografii, wybrany przez redakcję, otrzyma album „Mazury” Waldemara Bzury, a trzy inne osoby nagrody książkowe. Zdjęcia możecie wysyłać e-mailem: internet@gazetaolsztynska.pl oraz za pomocą formularza zamieszczonego na naszej stronie internetowej gazetaolsztynska.pl. Na fotografie czekamy do niedzieli, 31 sierpnia do godz. 12. Wysłanie zdjęcia uważamy za wyrażenie zgody na jego publikację z podaniem nazwiska lub nicku autora na stronie internetowej gazetaolsztynska.pl i w Gazecie. W wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego.

Podczas wyjątkowego Pożegnania Lata do swojego stoiska zaproszą latarnicy, czyli wolontariusze, którzy pomagają osobom starszym odnaleźć się w świecie internetu. Atrakcje zapewnią także olsztyńscy strażacy i policjanci, a z psami przygotowywanymi do udziału w akcjach poszukiwawczych przyjedzie Piotr Dworak, właściciel olsztyńskiego Centrum Szkolenia Psów „Wychowany pies”. Będą mu towarzyszyli ratownicy OSP Klebark Wielki. Ptasia Akademia podczas warsztatów kulinarnych podpowie, czy i czym dokarmiać ptaki podczas mrozów, a pracownicy BWA w Olsztynie przeprowadzą warsztaty plastyczne, których motywem przewodnim będą przetwory i weki.

Ośrodek Szkolenia Kierowców Centrum zorganizuje konkurs z zasad bezpieczeństwa na drodze, w którym do wygrania będzie kurs prawa jazdy kategorii B o wartości 1300 zł. Odwiedzi nas także Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”, która m.in. przeprowadzi zbiórkę na leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych.

Zapraszamy!

mp