Atrakcji będzie co niemiara! Już w ten weekend Pożegnania Lata

2014-08-26 08:00:00 (ost. akt: 2014-08-26 16:16:03)
Tak było w zeszyłm roku

Tak było w zeszyłm roku

Autor zdjęcia: Archwium GO

Do Pożegnania Lata z „Gazetą Olsztyńską” zostało jeszcze pięć dni. Sprawy związane z programem dopinamy już na ostatni guzik. Pozostaje jeszcze kwestia pogody... Jednak meteorolodzy zapowiadają, że w sobotę w godz. 11-14 słońce Olsztyna nie opuści!
Naszą imprezę, która odbędzie się na terenach sportowo-rekreacyjnych na os. Generałów, otworzy siedmioletni raper z Dobrego Miasta Antek Sulżycki.

W sobotę scenę zdominuje Przegląd Muzyczny. Ale wokoło niej czekać będzie mnóstwo atrakcji. Tuż przed rozpoczęciem przeglądu rozpocznie się finał konkursu „Wygraj wesele”. Pięć zakochanych par będzie rywalizowało w pięciu konkurencjach.


Przyszli nowożeńcy m.in. będą musieli wykonać z gazet jak najdłuższy welon, panie obrać jabłko, żeby uzyskać jak najdłuższą skórkę, a panowie wykazać się celnością w rzutach do kosza. Nie zabraknie także testu zgodności, typu: kto jest śpiochem, a kto czyta więcej książek. Największą liczbę głosów otrzyma najbardziej zgodna para.

Wczoraj zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w zabawie, z kolei głosowanie sms-owe, które wyłoni pięć finałowych par, potrwa do 27 sierpnia. Szczegóły i regulamin konkursu na stronie plebiscyty.wm.pl.

Sponsorem głównym konkursu „Wygraj wesele” jest Rezerwat Smaków Leśne Wrota, Centrum Wypoczynku i Rekreacji, który ufundował nagrodę o wartości 15 000 zł w formie wesela w Leśnych Wrotach. Mamy także niespodzianki dla par, które zajmą miejsce 2. i 3. Fundatorem nagród jest firma Zepter.

Opiekę medyczną zapewnią nam ratownicy z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie, którzy dodatkowo przeprowadzą pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas Pożegnania Lata zaprosimy do pisania wakacyjnego romansu. Każdy, kto będzie miał ochotę i pomysł, może stać się autorem miłosnej historii z Olsztynem w tle. Będziemy czekać na was w literackim kąciku, wystarczy podejść i dopisać swój fragment. Opowiadanie opublikujmy w „Gazecie Olsztyńskiej”. Dla kilku pierwszych autorów przygotowaliśmy także nagrody książkowe.
Dodajmy, że będzie to już drugie pisanie opowiadania przez naszych czytelników. W lipcu podczas olsztyńskiego śniadania na trawie w parku Centralnym pisaliśmy wspólnie kryminał. Pomysł tak się spodobał, że w ostatnią sobotę sierpnia powtarzamy układanie historii — tym razem romansu.

Sportowych i plastycznych atrakcji również nie zabraknie. Każdy chętny będzie mógł stoczyć walkę z szermierzami z klubu Hajduczek, a na wielkiej beli papieru gazetowego namalujemy wielki obraz. Dzieci będą mogły poszaleć na trampolinie i zjeżdżalni.

Do swojego stoiska zaproszą także latarnicy, czyli wolontariusze, którzy pomagają osobom starszym odnaleźć się w świecie internetu oraz pokazują, jakie korzyści może dać korzystanie z sieci. — Latarnicy z Warmii i Mazur są jednymi z najaktywniejszych w Polsce. W ciągu dwóch lat wprowadzili w świat internetu 17 tysięcy osób w wieku powyżej 50 lat — mówi Michał Golemo, koordynator szkoleń Polski Cyfrowej Równych Szans.

Atrakcje, przede wszystkim dla maluchów, zapewnią także olsztyńscy strażacy i policjanci. Ci drudzy przyjadą do nas... — ...radiowozem, na motorze oraz quadzie, na którym pracują policjanci wodni — precyzuje Krzysztof Wasyńczuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W towarzystwie ratowników OSP Klebark Wielki z psami, przygotowywanymi do udziału w akcjach poszukiwawczych, przyjedzie także Piotr Dworak, właściciel olsztyńskiego Centrum Szkolenia Psów „Wychowany pies”.

Ośrodek Szkolenia Kierowców Centrum zorganizuje konkurs z zasad bezpieczeństwa na drodze, w którym do wygrania będzie kurs prawa jazdy kategorii B o wartości 1300 zł. Odwiedzi nas także Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, założona przez spółkę Edytor, wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”, która m.in. przeprowadzi zbiórkę na leczenie i rehabilitację swoich podopiecznych.

Dwie instytucje zorganizują także warsztaty. Ptasia Akademia podczas warsztatów kulinarnych dla ptaków podpowie nam, czy i czym dokarmiać ptaki podczas zimowych mrozów. Z kolei pracownicy BWA w Olsztynie przeprowadzą warsztaty plastyczne, których motywem przewodnim będą przetwory i weki.