W PKP będzie jak na Zachodzie. Nowa moda w PKP Intercity

2014-08-19 13:14:18(ost. akt: 2014-08-19 13:23:19)

Autor zdjęcia: materiały PKP Intercity

W związku z planowaną na koniec przyszłego roku modernizacją i wymianą 70% pociągów, PKP Intercity postanowiło zatroszczyć się także o wygląd swoich pracowników.
Przewoźnik PKP Intercity obiecuje, że pod koniec 2015 roku będziemy mogli korzystać z nowych, albo zmodernizowanych taborów. Jednak wymiana i odświeżenie wagonów to nie wszystko, PKP Intercity postanowiło zająć się standardem i wyglądem obsługi.

- Stroje będą dobrane pod kolor PKP Intercity - informuje rzecznik prasowy Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations Zuzanna Szopowska. - Będą klasyczne i eleganckie - dodaje.

Przetarg na uszycie kostiumów wygrali studenci z Wyższej Szkoły Mody i Wzornictwa "Via Moda" z Warszawy.

Dla pań zaprojektowano dopasowane żakiety, spódnice i spodnie, oraz koszule, kamizelki, fulary i toczki na głowę.
Panowie otrzymają spodnie, marynarki, koszule, krawaty i czapki, na których będzie wyhaftowane logo przewoźnika.
Oba komplety ubrań będą okraszone eleganckimi, ozdobnymi ściegami na klapach, kieszeniach i kołnierzach.

Pierwszymi, którzy będą mogli zaprezentować się w nowych kostiumach, będą pracownicy Express Intercity Premium, następnie przewoźnik będzie starał się wyposażać kolejne drużyny konduktorskie, a także osoby pracujące w kasach.

oprac. red.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. me #1465009 | 88.156.*.* 19 sie 2014 22:07

  Fajnie, skupiają się na wszystkim tylko nie na tym co najważniejsze. Stroje strojami, ale pasażerów obchodzi najbardziej to, czy pociąg kursuje, czy jest punktualny, ile kosztuje bilet i żeby było w tym pociągu czysto, a za te nowe stroje konduktorów zapłaci nie kto inny jak pasażerowie, bo na pewno bilety, już i tak drogie, będą jeszcze więcej kosztowały.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. feh #1464698 | 83.31.*.* 19 sie 2014 14:56

  Co mi z jakiegoś mundurka jak wchodzę na śmierdzący dworzec, którego budynek i okolice zawsze muszą być punktem zbornym wszelkich żuli, meneli i cwaniaków w dżinsowych kompletach? Co z tego, że popatrzę sobie na panią w granatowym ubranku jak ona do mnie burczy? Co po takiej koleji, któej pracownik proponuje mi połączenie Olsztyn-Nidzica przez Iławę z wielogodzinnym czekaniem na dworcu? Nie będzie jak na zachodzie, chyba że PKP zostanie wreszcie przejęta przez Deutsche Bahn. Przynajmniej u nas.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. L #1464664 | 37.201.*.* 19 sie 2014 13:48

  Czy naprawde bedzie jak na Zachodzie ? A w wypadku spoznienia pociagu nawet 20 minut tez bedzie jak na Zachodzie np. w Niemczech ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz